Slovník pojmů

Autoalarm

Elektronické zabezpečení automobilu s různou úrovní kvality a ochranných funkcí. Technicky nejkvalitnější jsou lokalizační systémy na principu technologie GPS/GSM, které jediné dokážou skutečně vozidlo střežit a ochránit.

Aktivní střežení vozidla

Představuje on-line hlídání auta a jeho zajištění pracovištěm PCO bez nutnosti požadavku ze strany majitele vozidla. O pokusu o odcizení se dozví pracoviště PCO dříve než majitel a může včas zahájit sledování auta.

Pasivní střežení vozidla

Umožňuje sledování auta a jeho zajištění pracovištěm PCO na základě požadavku ze strany majitele vozidla. Bez požadavku majitele vozidla není vozidlo sledováno ani lokalizováno a zajištěno.

GPS - Global Positioning System

Global Positioning System je původem vojenský navigační systém provozovaný Ministerstvem obrany USA. Systém dokáže, za pomoci signálů ze satelitů, určit pozici kdekoli na zemi s přesností několika metrů. Dnes má řadu využití i mimo armádu, např. při střežení, sledování a ochraně automobilů.

GSM

Globální systém pro mobilní komunikaci je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony a mobilní komunikaci. Vyspělá zabezpečovací zařízení systém používají pro komunikaci s majitelem vozidla a s pultem centralizované ochrany (PCO).

PCO - Pult Centralizované Ochrany

Pult centralizované ochrany je pracoviště bezpečnostní agentury nebo policie, které trvale a nepřetržitě dohlíží nad střeženými vozidly. V případě pokusu o odcizení organizuje PCO okamžité sledování pohybu vozidla, jeho zajištění a vrácení majiteli.

Sleva pojištění

Pojišťovny podporují kvalitní autoalarmy a zabezpečení aut slevami na pojistném. V případě satelitních systému GPS/GSM mohou tyto slevy přesáhnout i 20% z plateb havarijního pojištění. Navíc např. pojišťovna UNIQA zavedla princip slev podle ročně najetých kilometrů (pay per use). To znamená další finanční výhodu pro méně jezdící řidiče.


Zadejte 17místné číslo VIN

Co je to VIN?

Vehicle Identification Numer – identifikační číslo vozidla. VIN je 17místný kód, který jednoznačně a jedinečně identifikuje vozidlo.

Kde najdu VIN?

1. VIN naleznete v dokladech k vozidlu

2. na vozidle - ražba

Nejčastější umístění je:

3. na vozidle -typový štítek

Typový štítek nejčastěji naleznete:

Příklady VIN:

TMADB51CAAJ087960
TMBJM25J6B3028795
WF0GXXGBBG7Y42388

Zadejte celé číslo OSVĚDČENÍ Cebia včetně všech pomlček

Jaké jsou druhy OSVĚDČENÍ Cebia?

OSVĚDČENÍ PROVIN
OSVĚDČENÍ VINTEST
OSVĚDČENÍ VINFOTO
OSVĚDČENÍ EUROVIN
OSVĚDČENÍ SOZ
OSVĚDČENÍ SBZ
OSVĚDČENÍ ROKVY
OSVĚDČENÍ Cebia REPORT

Příklady čísel OSVĚDČENÍ Cebia:

PO-87363/97
VT-001A-05-00054-S
CR-001A-09-0000813