AUTOTRACER on-line historie VOZIDLA – FAQ

Co je to VIN a kde ho najdu?

VIN je základní identifikátor automobilu a jeho kontrola by měla být nedílnou součástí nákupu každého ojetého vozidla. VIN je řetězec dlouhý zpravidla 17 znaků a jsou v něm zakódovány informace o výrobci automobilu, roku výroby, modelu atd. Číslo VIN najdeme v tzv. „velkém“ technickém průkazu vozidla. Na vozidle se nachází na různých místech podle výrobce a typu automobilu. Systém AUTOTRACER Vám zobrazí, kde na konkrétním vozidle VIN hledat a jak má VIN vypadat.

Poznám pozměněný VIN?

Identifikátory vozidla jsou na každém automobilu umístěny již ve výrobním závodě výrobcem vozidla. Místo umístění VIN na vozidle se liší nejen podle výrobce, typu vozidla ale i podle modelové řady. Systém AUTOTRACER Vám zobrazí originální umístění VIN na Vámi vybraném vozidle a upozorní Vás na detaily, které je nutné zkontrolovat. V případě nejasností či odlišností můžete využít bezplatný telefonní poradenský servis - +420 222 207 207, vždy v pracovní dny v době 8.00 – 16.30 hodin. Pokud nebude možné vyřešit problém s kontrolovaným automobilem po telefonu, můžete využít službu VINTEST, která jednoznačně ověří pravost identifikátorů kontrolovaného vozidla.

Poznám, zda má auto stočený tachometr?

V poslední době se stalo stáčení tachometrů „národním sportem“ a nové technologie této nekalé praktice dávají zelenou. Pokud se k automobilu jeho majitel chová slušně, není možné vždy přesně odhadnout stav skutečně najetých kilometrů podle opotřebení interiéru a stočení tachometru je pak těžko odhalitelné. Systém AUTOTRACER Vám dává možnost posoudit stav najetých kilometrů podle stavu tachometru na vozidle v různých časových obdobích. Pohledem na aktuální stav tachometru ve vozidle a stavy tachometru v historii automobilu ze systému AUTOTRACER si můžete udělat představu o počtu skutečně najetých kilometrů na vozidle.

Liší se mi rok výroby a rok 1. registrace, je to v pořádku?

Rokem výroby vozidla se rozumí rok, ve kterém sjelo vozidlo z výrobního pásu automobilky. Rok 1. registrace je datum, kdy byl automobil uveden poprvé do silničního provozu. Stává se, že se tato data mohou lišit až o několik let, což má zásadní vliv na cenu automobilu. Systém AUTOTRACER Vám poskytuje skutečné datum výroby vozidla.

Může mi AUTOTRACER nějak pomoci při prodeji vozidla?

Systém AUTOTRACER poskytuje maximálně objektivní informace o ojetém vozidle. Pokud tedy prodáváte ojeté vozidlo, mohou Vás informace ze systému AUTOTRACER oddělit od nepoctivých prodejců ojetých automobilů. V systému AUTOTRACER na adrese www.zkontrolujsiauto.cz si vytvoříte OSVĚDČENÍ Cebia REPORT, které můžete inzerovat při prodeji svého auta např. na serveru Sauto.cz.

Na vozidle je před dvěma lety provedený VINTEST, platí i pro nového majitele?

Služba VINTEST, je založena na nedestruktivní detailní fyzické expertize, s využitím nejmodernější digitální diagnostiky. Tato technologie umožňuje komplexní prověření původnosti identifikátorů vozidla. Na toto prověření vozidla se vydává OSVĚDČENÍ, které platí ke dni kontroly. Samotná kontrola nemůže zaručit, že následně nebyly identifikátory vozidla změněny. Tedy musíte vždy sami posoudit, zda od doby provedení VINTEST nemohlo dojít ke změně identifikátorů vozidla.

Pozná AUTOTRACER, zda je auto kradené v ČR?

Ano, systém AUTOTRACER prověří vozidlo v databázi kradených vozidel v ČR i v databázi kradených vozidel na Slovensku. Dále Vám také zjistí, zda vozidlo není v leasingových společností ČR i SR.

Nejde mi zaplatit za přístup do systému AUTOTRACER platební kartou přes internet, co mám dělat?

V případě, že se Vám platba kartou nepovedla, ověřte u vydavatele Vaší karty, zda máte platbu kartou přes internet povolenu. Tato služba není u všech bank automatická a je ji proto někdy nutné nejdříve aktivovat. Můžete také zaplatit bankovním převodem, on-line bezpečnou úhradou platební kartou nebo použít platební brány Super CASH.Zadejte 17místné číslo VIN

Co je to VIN?

Vehicle Identification Numer – identifikační číslo vozidla. VIN je 17místný kód, který jednoznačně a jedinečně identifikuje vozidlo.

Kde najdu VIN?

1. VIN naleznete v dokladech k vozidlu

2. na vozidle - ražba

Nejčastější umístění je:

3. na vozidle -typový štítek

Typový štítek nejčastěji naleznete:

Příklady VIN:

TMADB51CAAJ087960
TMBJM25J6B3028795
WF0GXXGBBG7Y42388

Zadejte celé číslo OSVĚDČENÍ Cebia včetně všech pomlček

Jaké jsou druhy OSVĚDČENÍ Cebia?

OSVĚDČENÍ PROVIN
OSVĚDČENÍ VINTEST
OSVĚDČENÍ VINFOTO
OSVĚDČENÍ EUROVIN
OSVĚDČENÍ SOZ
OSVĚDČENÍ SBZ
OSVĚDČENÍ ROKVY
OSVĚDČENÍ Cebia REPORT

Příklady čísel OSVĚDČENÍ Cebia:

PO-87363/97
VT-001A-05-00054-S
CR-001A-09-0000813