Stočení tachometru

Dobrý den,

od května 2016 jsme hledali druhé auto do rodiny a naráželi jsme s prominutím na samé popelnice. Nevím, jestli je to tím, že jsme si stanovili hranici za ojeté auto jen maximálně 80 000,- Kč a konkrétně značku ŠKODA FABIA / AUDI A3 / VW GOLF / SEAT LEON, nebo jsme nároční, že požadujeme auto v dobrém stavu nebo máme jen smůlu při výběru… Přes Vaše www stránky „zkontrolujsiauto“ jsme zadali VIN a dívali jsme se předběžně, jaké informace o autě máte. Navíc mám možnost nahlížet do originál databáze ŠKODA / AUDI / VW / SEAT.

Na stránkách tipcars.cz jsme si vyhlídli jedno z vozidel VW GOLF. Auto vypadalo na fotkách skvěle, i když jsem po pořádném zhlédnutí fotografii našel detaily, které mi neseděly. Např. nato, že to auto bylo vyrobeno v roce 1998, tak nemělo na sobě sebemenší korozi, což je na tento ročník velice nevídané. Nakoukl jsem do databáze VW AG a bylo zde uvedeno poškození, nakoukl jsem do vaší databáze a i zde byla evidována jedna škoda. Tudíž jsem se rozhodl, že si zaplatím prověření Standard ve vaši databázi za 499,- Kč a jelikož jsem měl kupón na slevu 100,- Kč z minulého prověření jiného vozu, tak mě to ve finále stálo jen 399,- Kč. Prodejce deklaroval, že auto má najeto jen 91 000 km, což byla asi jediná pravda o tomto vozidle. Kilometry se shodovaly jak s databází VW, tak databází vaší. Rozhodl jsem se do firmy, která auto prodávala, zavolat. Ptal jsem se konkrétně na havárii vozidla a na celkový stav. Auto mi bylo vychváleno do nebes, že o žádné havárii neví. Při druhém telefonátu jsem se dotazoval opět na to samé vozidlo, zda bylo bouráno – chvíli strpení ověřím – ano, auto bylo lehce poškozeno na pravou přední část, blatník a dveře. Při mém dalším dotazu, zda ta havárie byla opravdu lehká, mi operátor sdělil, že k havárii nemá další informace.

Dle SPZ jsem dohledal přes kancelář pojistitelů, kde bylo auto v době havárie pojištěné, a u pojišťovny jsem zjistil, v jakém rozsahu nehoda byla. Informace, které jsem dostal, se shodovaly s vaší databází, kde bylo uvedeno poškození: EKONOMICKÁ TOTÁLNÍ HAVÁRIE. Navíc prodejce uváděl, že auto bylo vyrobeno v roce 1999, ale skutečnost byla 1998.

Jsem rád, že jsem se na auto nejel podívat a využil všech dostupných prostředků k ověření vozidla. V závěru mě to stálo „jen 399,- Kč“ a ne například cestu Olomouc – Olbramovice za cca 2 000,- Kč benzínu.

S pozdravem
Lukáš Pour