Značení oken - FAQ

Jak dlouho pískování vozidla trvá?

Označení šesti skel vozidla, vystavení dokladů o provedeném značení skel včetně registrace do Systému OCIS trvá cca 35 minut.

Je nutno se objednat?

Pískování se provádí zpravidla bez objednání, ale pro hladký průběh provedení služby je vždy lepší dohodnout se na termínu a hodině přistavení vozidla.

Stačí pouze mechanické zabezpečení vozidla?

Značení skel systémem SBZ OCIS nebo EUROVIN OCIS je velmi vhodný doplněk mechanického či elektronického zabezpečení vozidla. Čím více bezpečnostních prvků je použito, tím se snižuje pravděpodobnost odcizení.

Jaký je rozdíl mezi pískováním a leptáním?

Při pískování je dosaženo dostatečné hloubky ochranných znaků ve sklech, která je nezbytně nutná pro zajištění jejich neodstranitelnosti. Leptáním se skla vozidla pouze zmatní a kód je následně odstranitelný. Výhodou značení leptáním je, že si můžete je provést i sám doma a nemusíte nikam jezdit.

Kolik stojí dopískování okna po výměně skla?

Pískování jednoho okna stojí 121 Kč.

Kolik oken se pískuje?

V základní ceně je zahrnuto označení šesti skel kódem SBZ nebo EUROVIN. Pokud máte zájem, není problém označit více oken. Poplatek za každé další okno je 121 Kč.

Koupil jsem vozidlo, které má pískovaná skla, co mám udělat?

Pokud máte zájem o využívání služeb pracoviště HelpDesk OCIS v případě odcizení vozidla, je třeba provést převedení registrace v Systému OCIS na Vaše jméno. Postup je následující: kontaktujte Zákaznické oddělení Cebia, pro zaslání formuláře Žádosti o přeregistraci do Systému OCIS. Spolu s vyplněným formulářem zašlete do Cebia kopii „velkého technického průkazu“. Poplatek za převedení registrace je 605 Kč, možné způsoby úhrady poplatku jsou uvedeny ve formuláři. Po provedení přeregistrace obdržíte OSVĚDČENÍ o registraci údajů o vozidle do Systému OCIS znějící na Vaše jméno, plastovou Identifikační kartu a 2 výstražné samolepicí etikety. Kontakt: [email protected], tel. +420 222 207 207

K čemu je dobrá registrace do Systému OCIS?

Cílem Systému OCIS je snižovat počet odcizených vozidel, nalézat tato odcizená vozidla a navracet je původním vlastníkům. Registrace vozidla v Systému OCIS a služba FLEX nabízejí vlastníkovi vozidla pokrádežový servis (okamžité předání informace o odcizení vozidla do zahraničí, bezplatná doprava nalezeného vozidla ze zahraničí do ČR) v případě odcizení vozidla.

Mám vozidlo, které bylo označeno kódem od jiné společnosti a chci se zaregistrovat do Systému OCIS? Jak mám postupovat?

Kontaktujte Zákaznické oddělení Cebia pro zaslání formuláře Žádosti o registraci do Systému OCIS. Spolu s vyplněným formulářem zašlete do společnosti Cebia kopii „velkého technického průkazu“. Poplatek za registraci je 605 Kč, možné způsoby úhrady poplatku jsou uvedeny ve formuláři. Po zaregistrování obdržíte OSVĚDČENÍ o registraci údajů o vozidle do Systému OCIS, plastovou Identifikační kartu a 2 výstražné samolepicí etikety. Kontakt: [email protected], tel. +420 222 207 207

Máte Osvědčení o schválení technické způsobilosti typu výstroje a součástí vozidel?

Ano - ATEST 8 SD. Níže je odkaz pro náhled na atest.

Atest OCIS.pdf (165 kB)

Jaký je názor policie?