Tiskové zprávy

Cebia SUMMARY 1/2019 | 10. 05. 2019

Společnost Cebia provedla analýzu trhu ojetých vozidel za první čtvrtletí 2019, jejímž cílem je analýza struktury a identifikace trendů trhu s ojetými vozidly. Jednotlivé sledované parametry byly vyhodnoceny na vzorcích prodávaných ojetých vozidel a byly doplněny z dat Svazu dovozců automobilů (SDA), importérů vozidel, informací zveřejněných autobazary, z interních dat a zkušeností společnosti Cebia a z dalších zdrojů.

Celá zpráva

Mladé ojetiny čeká zdražení | 20. 03. 2019

Mladé ojetiny budou zdražovat. Kvůli poklesu cen ročních až tříletých vozidel z operativních leasingů se řada leasingových společností rozhodla omezit množství krátkodobých programů a zároveň se snaží o větší diverzifikaci skladby flotil tak, aby na trh následně nabízela širší barevnou škálu ojetých vozidel, větší spektrum různých modelů, jejich provedení a větší rozmanitost doplňkové výbavy. Reakce leasingových společností povede ke zdražení jak benzínového, tak naftového provedení mladých ojetin, a to zejména ze segmentu nižších středních a středních vozidel, která se nejčastěji využívají v rámci operativních leasingů. Nemění se však skladba vozových parků z pohledu značek a vozy Škoda Auto nadále budou tvořit drtivou většinu flotil operativních leasingů. Informace vycházejí ze studie Analýza vývoje cen vozidel, kterou čtvrtletně zpracovává společnost Cebia.

Celá zpráva

Cebia vyhodnotila AUDIT SERVISŮ a chystá novinky | 13. 02. 2019

Společnost Cebia ukončila a vyhodnotila první rok úspěšné služby AUDIT SERVISŮ. Pro další období připravila Cebia rozšíření: V servisech bude navíc kontrolovat kvalitu opravy vozidel po pojistných událostech. Zaměří se také na laboratorní testy oleje, které odhalí nekvalitní výměny olejové náplně. Majitelé vozidel získají ještě lepší kontrolu nad opravami a údržbou svého vozového parku.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 4/2018 | 12. 02. 2019

Trh ojetých automobilů v loňském roce rostl. Podle kvalifikovaných odhadů se prodalo o 2 % více vozů než v předchozím roce. Počet prodaných ojetin dosáhl zhruba 765 tisíc, z toho bylo 177 tisíc osobních vozů dovezených ze zahraničí. Dovozy přitom rostly rychleji než prodeje, meziroční nárůst dovozů byl podle statistik SDA 3,8 %. Jiná situace však panovala na trhu nových automobilů. Meziročně se jich prodalo o 3,7 % méně.

Celá zpráva

Mobilní aplikaci Carolina si za rok stáhlo více než 50 000 motoristů | 15. 01. 2019

Mobilní aplikace Carolina již oslavila rok od svého spuštění. Za tuto dobu si ji stáhlo více než 50 000 motoristů a získala více než 40 000 registrovaných uživatelů. Carolina je mobilní aplikace pro motoristy, která umí zdarma ocenit vozidla, hlídá termíny spojené s údržbou a provozem vozu, pomáhá na cestách, každý rok prověří zdarma historii jednoho vozu v systému Autotracer, do konce ledna začne majitele aut upozorňovat na svolávací akce výrobců vozů a zanedlouho nabídne také možnost sledovat ekonomiku provozu.

Celá zpráva

Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují | 17. 12. 2018

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V případě čtyřletých ojetých vozů však dochází v posledních týdnech ke stagnaci až mírnému poklesu cen. Naopak tempo růstu cen nových automobilů je sice relativně pomalé, ale dlouhodobé a lze očekávat, že bude přetrvávat i nadále. Vyplývá to ze studie Analýza vývoje cen motorových vozidel, kterou připravila a zveřejnila společnost Cebia. Analýza pravidelně srovnává vývoj cen nových vozidel a čtyřletých ojetin v posledních čtyřech kvartálech.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 3/2018 | 07. 11. 2018

Společnost Cebia provedla analýzu výsledků trhu ojetých vozidel za 3. čtvrtletí 2018, jejímž cílem je analýza struktury a identifikace trendů trhů s ojetými vozidly. Jednotlivé sledované parametry byly vyhodnoceny na vzorcích prodávaných ojetých vozidel a byly doplněny z dat Svazu dovozců automobilů (SDA), importérů vozidel, informací zveřejněných autobazary, z interních dat a zkušeností společnosti Cebia a z dalších zdrojů.

Celá zpráva

Stočené auto neprojde nově STK. Desetitisíce lidí čekají problémy | 01. 10. 2018

Lidé, kteří kupují ojetá vozidla, by si od dnešního dne měli dát obzvlášť pozor na to, za jaké auto hodlají zaplatit. Mohlo by se jim totiž stát, že i přes bezvadný technický stav vozidla s ním nebudou moci jezdit. Nová legislativa, která cílí na stáčení tachometrů a díky které je nově možné udělit za stočení počitadla ujetých kilometrů pokutu ve výši až 500 000 Kč, bude mít totiž ještě další dopad: vozy se stočeným tachometrem neprojdou nově přes STK.

Celá zpráva

Situace na českém trhu osobních automobilů po aféře Dieselgate | 20. 09. 2018

V poslední době se na nás často obracela média s dotazem, jaký dopad měla aféra Dieselgate na český trh automobilů. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli téma zpracovat. V příloze naleznete studii, která se věnuje nejen prodeji nových aut, ale rovněž dovozům a inzerci ojetých. Jako časové období jsme zvolili první pololetí let 2016, 2017 a 2018. Kromě určení tržních podílů značek, modelů a modelů včetně motorizace jsou součástí studie rovněž nejvíce poptávané ojeté vozy, kdy jsme na základě analýz trhu a vyhodnocení střetu nabídky s poptávkou vybrali z nejběžnějších vozidel několik tipů, u kterých je nejvyšší předpoklad zachování jejich současné tržní ceny. Součástí materiálu je i předhled vývoje nákupu nových dieselových vozů v rámci evropských zemí.

Celá zpráva

Reakce Cebia na novou legislativu: zveřejní Hitparádu stočených aut | 06. 09. 2018

Společnost Cebia se rozhodla od 1. října letošního roku zveřejňovat Hitparádu stočených aut. Bude se jednat o stočená vozidla kategorizovaná podle značek a modelů, které jsou na trhu nejvíce zastoupeny. U těchto aut se lidé budou moci zdarma podívat na graf ujetých kilometrů. Všechny ostatní informace z historie vozidla bude možné dokoupit jen za 99 Kč. Jde o další krok, jenž má upozorňovat motoristy na nekalé praktiky na trhu ojetých vozidel.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 2/2018 | 24. 07. 2018

Společnost Cebia provedla celoroční analýzu výsledků trhu ojetých vozidel za první pololetí 2018, jejímž cílem je analýza struktury a identifikace trendů trhů s ojetými vozidly. Jednotlivé sledované parametry byly vyhodnoceny na vzorcích prodaných ojetých vozidel a byly doplněny z dat Svazu dovozců automobilů (SDA), importérů vozidel, informací zveřejněných autobazary, z interních dat a zkušeností společnosti Cebia a z dalších zdrojů.

Celá zpráva

Cebia pomohla policii odhalit stovky aut se stočeným tachometrem | 26. 06. 2018

Cebia navázala spolupráci s policií Středočeského kraje v rámci prověřování stavu tachometrů ojetých vozidel. Středočeští kriminalisté se obrátili na společnost Cebia ohledně podkladů pro kontrolu vozidel a jejich vytipování na počátku letošního roku. Cílem akce, během níž kriminalisté prověřují téměř 1000 aut, je postihovat nelegální stáčení tachometrů v rámci stávající právní úpravy v České republice. U 400 kontrolovaných aut je podle policie důvodné podezření z neoprávněné manipulace s počitadlem ujeté vzdálenosti. Zatím je rekordmanem vozidlo, které bylo stočeno o více než 400 000 km, nejčastěji se hodnota stočených kilometrů pohybuje v řádech desítek tisíc.

Celá zpráva

Čtyřleté ojetiny zdražily o 9 % | 05. 06. 2018

Kdo si chce koupit čtyřleté auto, dá za něj v průměru o 8,7 % procent více peněz než před rokem. Právě o tolik se totiž v posledních čtyřech kvartálech zvedla meziročně cena vozidel vyrobených v roce 2014 s nájezdem okolo 100 000 km. Trh s osobními vozidly je přitom výrazně ovlivněn dominancí značky Škoda prakticky ve všech segmentech, a právě cenová politika této značky určuje úroveň cen celého trhu. Vyplynulo to z analýzy vývoje cen ojetých vozidel, kterou zpracovala společnost Cebia.

Celá zpráva

AUTOTRACER od Cebia nově ukazuje i tržní cenu vozidla | 21. 05. 2018

Při prověřování historie vozidla v systému AUTOTRACER si lidé mohou nově ověřit také aktuální obecnou tržní cenu prověřovaného vozidla.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 1/2018 | 24. 04. 2018

Společnost Cebia provedla pravidelnou analýzu vývoje trhu ojetých vozidel za první čtvrtletí 2018.

Celá zpráva

Cebia nově umožňuje lidem zjistit tržní cenu vozidla | 21. 02. 2018

Společnost Cebia spustila novou službu, díky které lidé zjistí aktuální tržní cenu vozidla. Tuto službu poskytuje prostřednictvím své nové mobilní aplikace Carolina. Pro přesnou identifikaci vozidla podle VIN a pro následné stanovení obvyklé ceny na trhu využívá svůj systém CebiCat GT.

Celá zpráva

Stále větší roli v prodeji ojetin hrají autorizovaní dealeři a velké autobazary | 25. 01. 2018

Společnost Cebia zjistila, že podíl autorizovaných prodejců (dealerů) a velkých autobazarů na celkových prodejích ojetých vozidel vzrostl. V roce 2017 stouply prodeje ojetin od dealerů téměř o 16 %. Vloni také došlo ke koncentraci prodeje na velké autobazary. 20 největších autobazarů v ČR prodalo 43 % všech vozidel prodaných vloni autobazary.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 4/2017 | 16. 01. 2018

Souhrn informací o trhu ojetých vozidel v roce 2017

Celá zpráva

Cebia upozorňuje na milion aut zaplavených hurikány Harvey a Irma | 15. 11. 2017

Společnost Cebia upozorňuje na rizika pořízení individuálně dovážených vozidel z USA. Na konci letošního léta zasáhly Spojené státy dva nezvykle silné a ničivé hurikány – Harvey a Irma. Hurikány způsobily rozsáhlé záplavy, které podle údajů amerických úřadů poškodily skoro milion aut.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 3/2017 | 18. 10. 2017

Společnost Cebia provedla pravidelnou analýzu vývoje trhu ojetých vozidel za 3 čtvrtletí 2017.

Celá zpráva

Členové ČLFA začali využívat nový systém společnosti Cebia | 04. 09. 2017

Společnost Cebia ve spolupráci s Českou leasingovou a finanční asociací (ČLFA) vyvinula nástroj na prevenci před duplicitním financováním nákladních vozidel, strojů a zařízení.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 2/2017 | 27. 07. 2017

Společnost Cebia provedla pravidelnou analýzu vývoje trhu ojetých vozidel za první pololetí 2017

Celá zpráva

Společnost Cebia změnila sídlo a logo | 31. 05. 2017

Společnost Cebia, která se zabývá především prověřováním historie a zabezpečením vozidel, letos absolvovala zásadní historické změny. Společnost se přestěhovala do nových moderních prostor na Praze 4 a zároveň změnila logo a celý s tím spojený grafický projev společnosti.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 1/2017 | 26. 04. 2017

Společnost Cebia provedla pravidelnou analýzu vývoje trhu ojetých vozidel za první čtvrtletí 2017

Celá zpráva

Cebia chce řešit problém podvodů kolem ojetin komplexně | 10. 04. 2017

Cebia vítá snahu o řešení problematiky stáčení kilometrů, která byla nyní diskutována i na mezinárodní odborné konferenci „Boj proti podvodům se stáčenými kilometry“. Cebia na základě letitých zkušeností a detailní praktické znalosti problematiky navrhuje komplexní celoevropské řešení. Zároveň upozorňuje, že se jedná o nelehký a ambiciózní úkol.

Celá zpráva
1 2 3 >>  

Úvod O nás Pro média Tiskové zprávy

Zadejte 17místné číslo VIN

Co je to VIN?

Vehicle Identification Numer – identifikační číslo vozidla. VIN je 17místný kód, který jednoznačně a jedinečně identifikuje vozidlo.

Kde najdu VIN?

1. VIN naleznete v dokladech k vozidlu

2. na vozidle - ražba

Nejčastější umístění je:

3. na vozidle -typový štítek

Typový štítek nejčastěji naleznete:

Příklady VIN:

TMADB51CAAJ087960
TMBJM25J6B3028795
WF0GXXGBBG7Y42388

Zadejte celé číslo OSVĚDČENÍ Cebia včetně všech pomlček

Jaké jsou druhy OSVĚDČENÍ Cebia?

OSVĚDČENÍ PROVIN
OSVĚDČENÍ VINTEST
OSVĚDČENÍ VINFOTO
OSVĚDČENÍ EUROVIN
OSVĚDČENÍ SOZ
OSVĚDČENÍ SBZ
OSVĚDČENÍ ROKVY
OSVĚDČENÍ Cebia REPORT

Příklady čísel OSVĚDČENÍ Cebia:

PO-87363/97
VT-001A-05-00054-S
CR-001A-09-0000813