FAQ

Když si nechám do svého vozidla instalovat Cebia SAT a zařízení z nějakého důvodu po čase přestane fungovat, jak to poznám?

Pokud denně nesledujete knihu jízd, tak to asi nepoznáte, ale technická podpora systému sleduje téměř nepřetržitě kondici zařízení instalovaných ve vozidlech. I když jsou jen velmi málo poruchové, tak v případě poruchy Vás bude technický pracovník kontaktovat a domluví co nejrychlejší servisní kontrolu a pravděpodobně výměnu palubní jednotky.

Je možno nainstalovat Cebia SAT, i když už je ve vozidle klasický autoalarm?

Samozřejmě to lze. Pokud máte s autoalarmem dobré zkušenosti a nemá problém falešných poplachů, pak je velmi vhodné výstup alarmu na satelitní jednotku připojit. O poplachu způsobeném autoalarmem se pomocí SMS dozví majitel a volitelně i pracoviště pultu centralizované ochrany.

Ušetřím nějaké vložené náklady získanou slevou za pojistné?

Ano, prakticky všechny pojišťovny poskytují na kvalitní satelitní zabezpečovací systémy výrazné slevy z havarijního pojištění, nejčastěji 20%. Pokud budeme vycházet ze sazby pojištění 5%, znamená sleva u vozidla v hodnotě 600 000,- Kč ušetřenou částku 6000,- Kč ročně.

Akceptuje výsledky senzoru havárie policie a pojišťovna?

Ano, tzv. akcelerometr uznává Policie i pojišťovny. V mnoha případech již toto zařízení prokázalo sporné průběhy nehod a dokázalo vinu a nevinu účastníků řetězových havárií.