PROVĚŘENÍ PŮVODU V ZAHRANIČÍ - Popis služby PROVIN

Chcete koupit ojeté auto dovezené do ČR? Chcete si prověřit, jestli auto opravdu pochází z dané země? Nebylo odcizeno v zahraničí? Bez prověření riskujete odebrání vozidla bez náhrady a vrácení původnímu majiteli! Že se jedná o časté podvody a riziko je vysoké je zřejmé i z výsledků policejní akce Čistka - více v reportáži ČT.

Nechte si auto prověřit od expertů z Cebia pomocí služby PROVIN.

Služba je založena na výměně dat o vozidlech v síti smluvních partnerů mezinárodního informačního Systému OCIS (Open Car Information System)

  

U Vašeho vozidla prověříme:

  • zda bylo vozidlo v deklarované zemi registrováno či nikoliv
  • přidělení registrační značky
  • řádné odhlášení z registru ze země dovozu
  • zda nebylo vozidlo vyřazeno z provozu z důvodu jeho totální havárie
  • skutečný rok výroby, event. rok jeho první registrace
  • zda vozidlo není evidováno v daném státě jako odcizené

Nechte si auto prověřit od expertů ze společnosti Cebia!

Mohlo by Vás zajímat:

  • výsledkem policejní akce Čistka od listopadu 2011 (kontrola vozidel dovezených ze zahraničí) bylo zjištěných 8 000 padělaných dokladů a 3 500 kradených aut - více v reportáži ČT.
  • na silnicích v ČR se pohybuje cca 500.000 závadových vozidel, která byla prodána nic netušícím občanům spolu s falešnými doklady nebo doklady "pravými", ale s padělanými identifikátory
  • Cebia prověřila prostřednictvím Systému OCIS od roku 1996 jen v ČR již přes 180.000 vozidel, z nichž 9,4 % vozidel nebylo nikdy v deklarované zemi původu přihlášeno, 5,2 % vozidel bylo odhlášeno v zemi původu z důvodu totální havárie, 3,1 % vozidel bylo v zemi původu stále přihlášeno a existovalo reálné nebezpečí existence tzv. "dvojčat" a 1,2 % vozidel bylo v zemi původu evidováno jako odcizené

Další doporučené služby ke komplexnímu prověření vozidla před nákupem:

Prověření v systému AUTOTRACER

Máte pochybnosti o skutečném stavu tachometru nebo roku výroby? Pokud je Vaše auto již registrováno v ČR, využijte on-line systém AUTOTRACER. Obratem zjistíte maximum důležitých informací o Vámi vybraném vozidle, jako je záznam stavu tachometru, ověření roku výroby, kontrola odcizení, kontrola leasingu, návod na kontrolu identifikátorů vozidla, servisní historie a řadu dalších informací.

Více informací

Fyzická prohlídka vozidla

Chcete mít 100% jistotu, že auto není nelegálně předělané?

Provedeme Vám komplexní prověření původnosti identifikátorů vozidla. Jedná se o detailní fyzickou expertizu vozu s využitím nejmodernější digitální diagnostiky.

Detailně prověřujeme VIN, štítky, svary a dokumentaci k vozidlu.

Více informací