PROVĚŘENÍ PŮVODU V ZAHRANIČÍ – SYSTÉM OCIS

  • Služba prověřování původu vozidel PROVIN je založena na výměně dat o vozidlech v síti smluvních partnerů mezinárodního informačního Systému OCIS (Open Car Information System). Cílem Systému OCIS je nalézat odcizená vozidla a navracet je původním majitelům 
  • Systém neumožňuje výměnu osobních údajů, týká se pouze vozidla a základní dotaz se provádí prostřednictvím VIN vozidla.
  • Cebia prověřuje vozidla v těchto zemích: USA, Kanada, SRN, Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie, Dánsko, Finsko, Maďarsko, Nizozemsko, Portugalsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Slovensko, Polsko, Ukrajina, Bělorusko.
  • Výsledkem prověření původu vozidla službou PROVIN je vydání originálního OSVĚDČENÍ o prověření původu vozidla v Systému OCIS.
  • V případě zjištění závadového vozidla, resp. skutečností, které by mohly ukazovat na možnost spáchání trestného činu, je Cebia podle platných zákonů ČR povinna informovat Policii ČR.
  • Jestliže Vám někdo předkládá např. při prodeji vozidla OSVĚDČENÍ o provedení prověření původu vozidla v Cebia, doporučujeme vždy si bezplatně ověřit jeho pravost zde (24 h denně / 7 dní v týdnu). Naše společnost bohužel každý měsíc zachytí v ČR průměrně 40-50 ks padělaných OSVĚDČENÍ. 


Zadejte 17místné číslo VIN

Co je to VIN?

Vehicle Identification Numer – identifikační číslo vozidla. VIN je 17místný kód, který jednoznačně a jedinečně identifikuje vozidlo.

Kde najdu VIN?

1. VIN naleznete v dokladech k vozidlu

2. na vozidle - ražba

Nejčastější umístění je:

3. na vozidle -typový štítek

Typový štítek nejčastěji naleznete:

Příklady VIN:

TMADB51CAAJ087960
TMBJM25J6B3028795
WF0GXXGBBG7Y42388

Zadejte celé číslo OSVĚDČENÍ Cebia včetně všech pomlček

Jaké jsou druhy OSVĚDČENÍ Cebia?

OSVĚDČENÍ PROVIN
OSVĚDČENÍ VINTEST
OSVĚDČENÍ VINFOTO
OSVĚDČENÍ EUROVIN
OSVĚDČENÍ SOZ
OSVĚDČENÍ SBZ
OSVĚDČENÍ ROKVY
OSVĚDČENÍ Cebia REPORT

Příklady čísel OSVĚDČENÍ Cebia:

PO-87363/97
VT-001A-05-00054-S
CR-001A-09-0000813