Fyzická prohlídka vozidla VINTEST - ukázkové případy

Ukázkový případ zjištění změny identity vozidla ŠKODA OCTAVIA

Vozidlo zajistili pracovníci celnice a jednalo se o fingovaný dovoz z Francie (byla například stažena boční okna a překryta folií, aby to vypadalo, že jsou rozbitá).Tento typový štítek byl odhalen jako poměrně zdařilý padělek. Není proveden původní technologií - byl použit neoriginální materiál štítku a jiný způsob záznamu dat na štítek. V neposlední řadě bylo použito nereálné VIN, neboť písmeno V na 8. pozici neodpovídá vozidlu ŠKODA Octavia.


Na tomto snímku můžete vidět ražené VIN, které se nachází na dělicí stěně motorového prostoru a interiéru. Na první pohled to vypadá, že se jedná o původní VIN, ale zkušené oko našeho expertního technika rozpozná, že se jedná o amatérskou ražbu.


Na dalším snímku je vidět totéž VIN po zkoušce magneticko-práškovou metodou Cebia MAGNET SET (shlédněte zajímavé video). Červené šipky ukazují na nepříslušné svary v okolí VIN, které byly zviditelněny právě pomocí této metody a dokladují tak vsazení části dílu, na kterém se nachází VIN.


Dalším místem, kde Škoda Octavia používá číslo VIN, je pod předním sklem. Vizuální kontrola tohoto štítku odhalila falzifikát a neodbornou manipulaci.Na dalším obrázku je vnitřní část palubní desky, na které je tento štítek umístěn. Čepy plastové podložky (jsou označeny červenými šipkami) byly při manipulaci s tímto identifikátorem vytlačeny a také jsou viditelné škrábance po použitém nástroji.Porovnáním ražby čísla motoru s fotodokumentací bylo zjištěno, že číslo motoru bylo opět upraveno, a to doražením znaku 3 na znak 8. Původní číslo motoru AHF 493085 bylo upraveno na AHF 498085.


Zde je ukázka zákaznického štítku, který byl umístěn v zavazadlovém prostoru. Tato verze štítku se dává do servisní knížky a do zavazadlového prostoru se dává jiný typ štítku. Tím byl odhalen padělek.Ukázkový případ zjištění změny identity vozidla AUDI A4 Avant 1,9 TDI

Představené vozidlo má padělaný (přeražený) základní identifikátor - číslo VIN, padělaný je i typový a zákaznický štítek. Původní typové i sériové označení motoru bylo odstraněno. Padělatel dorazil pouze typové označení motoru, sériové číslo motoru nevyrazil vůbec. Všechny padělané identifikátory se od originálního, továrního, provedení identifikátorů liší jen nepatrně. Pokud bychom použili stupnici užívanou v bankovnictví, lze takto padělané identifikátory označit za "velmi nebezpečné". Teprve velmi detailní kontrolou na čistě profesionální úrovni je možno tyto rozdíly odhalit. Při běžné, byť pečlivé, kontrole samozřejmě není možno tyto rozdíly odhalit.

padělaná ražba čísla VIN


detailní snímek padělané ražby


padělaný typový štítek


 

padělaný zákaznický štítek 


 

 

detail padělaného typového štítku

 

 


detail přeraženého čísla motoruZadejte 17místné číslo VIN

Co je to VIN?

Vehicle Identification Numer – identifikační číslo vozidla. VIN je 17místný kód, který jednoznačně a jedinečně identifikuje vozidlo.

Kde najdu VIN?

1. VIN naleznete v dokladech k vozidlu

2. na vozidle - ražba

Nejčastější umístění je:

3. na vozidle -typový štítek

Typový štítek nejčastěji naleznete:

Příklady VIN:

TMADB51CAAJ087960
TMBJM25J6B3028795
WF0GXXGBBG7Y42388

Zadejte celé číslo OSVĚDČENÍ Cebia včetně všech pomlček

Jaké jsou druhy OSVĚDČENÍ Cebia?

OSVĚDČENÍ PROVIN
OSVĚDČENÍ VINTEST
OSVĚDČENÍ VINFOTO
OSVĚDČENÍ EUROVIN
OSVĚDČENÍ SOZ
OSVĚDČENÍ SBZ
OSVĚDČENÍ ROKVY
OSVĚDČENÍ Cebia REPORT

Příklady čísel OSVĚDČENÍ Cebia:

PO-87363/97
VT-001A-05-00054-S
CR-001A-09-0000813