Po 30 letech od svého založení změnila dnes Cebia poprvé majitele. Dosavadní vlastníci se rozhodli zakotvit společnost pod křídla českého technologického holdingu EAG ze skupiny Portiva, která mimo jiné vlastní prodejce ojetých vozů Carvago a v nedávné době odkoupila softwarové platformy TEAS a Autosoft. EAG se dnešním dnem stal 100% vlastníkem Cebia, spol. s r.o. Jedná se o důležitý krok, který by měl vést k dalšímu rozvoji firmy.

Vrcholový management v čele s Martinem Pajerem, dosavadním většinovým vlastníkem a jednatelem Cebia, ve společnosti Cebia zůstává. „Jsem velmi rád, že se po třiceti letech budování Cebie budu podílet na jejím plynulém přechodu pod křídla lídra v oboru a na jejím dalším rozvoji a růstu. Díky novému vlastníkovi budeme moci rychleji investovat do dalších oblastí auto-moto odvětví, a rozšířit tím portfolio našich produktů a služeb, a zároveň výrazně rozvíjet i ty stávající. Rád bych také ubezpečil naše současné zákazníky, že se prodejem firmy pro ně nic nemění, produkty a služby jim budeme nadále poskytovat ve stejném rozsahu a za stejných podmínek jako dosud,” uvedl generální ředitel společnosti Cebia Martin Pajer. Jen v nejbližších dvou letech hodlá EAG do rozvoje společnosti Cebia investovat vyšší desítky milionů korun.

„Cebia je jedním z našich nejvýznamnějších zákazníků a zároveň patří mezi klíčové obchodní kanály pro některé současné produkty skupiny. Její akvizice tak skvěle zapadá do naší růstové strategie, jejímž cílem je pokrýt vlastními softwarovými a analytickými produkty celý životní cyklus auta od jeho výběru, přes nákup, provoz a servis, až po jeho prodej. Našim partnerům z řad dealerství, servisů i autobazarů tak budeme moci nabídnout ještě komplexnější řešení než dosud,” vysvětlil generální ředitel a předseda představenstva EAG Jakub Šulta, proč se EAG rozhodla koupit Cebii.

_______________________________________________________________________________

EAG je český holding zaměřený na konsolidaci technologických prodejních kanálů a služeb v oblasti automotive. Skupina, pod níž spadá například on-line prodejce ojetých vozů Carvago nebo softwarové platformy TEAS či Autosoft pro dealerství, servisy a autobazary, vznikla v roce 2019.

Investiční skupina PORTIVA, majoritní akcionář EAG, je středoevropský rodinný holding orientující se na oblast energetiky, komerčních nemovitostí, technologií a digitálních služeb v automotive a investiční fondy. Nekonsolidovaná aktiva pod správou skupiny přesáhla k 31. 12. 2020 6 mld. Kč při obratu přes 3,5 mld. Kč.