Online kontrola exekucí

Cebia spouští službu Kontrola exekucí, kterou řadu let provozuje pro obchodní partnery, i pro své koncové zákazníky. Služba umožňuje nahlížet do veřejně přístupné databáze Centrální evidence exekucí provozované Exekutorskou komorou ČR. Na webu exekuce.cebia.cz si tak může každý zkontrolovat fyzické i právnické osoby. Vyhledávat lze pak třemi způsoby: 

Celá kontrola probíhá online a výsledek je k dispozici okamžitě po zaplacení. Pro kontrolu není po vzoru služby na prověření historie vozidel AUTOTRACER zapotřebí žádná registrace. 

Přehled i detail exekucí

Výsledkem kontroly je výpis evidovaných exekucí včetně jejich spisových značek. Služba navíc umožňuje i nahlížení na detaily jednotlivých exekucích, ve kterých lze dohledat výši peněžité povinnosti, název exekutorského úřadu a řadu dalších informací.  

Detail_exekuce

Proč kontrolovat exekuce? 

Nákup vozidla

Díky kontrole exekucí se lze vyvarovat velmi nepříjemným problémům - například při koupi vozidla. Pokud si koupíte vůz od osoby zatížené exekucí, můžete o něj snadno přijí. Exekutor auto zabaví bez ohledu na platnou kupní smlouvu. 

Pronájem nemovitosti

Jeden z důležitých ukazatelů spolehlivosti nájemníka je jeho schopnost řádně a včas platit nájemné a poplatky. Když je zatížen exekucemi, je pravděpodobnost neplacení nájemného či zabavení vybavení bytu mnohem vyšší. 

Kontrola stavu dluhů

Do exekuce se dnes bohužel lze dostat velmi snadno. Pokud jste zatíženi větším počtem dluhů, je dobré pravidelně kontrolovat stav exekucí a sestavit si plán na jejich umoření.