Podvody na trhu s ojetými vozy zůstávají v Evropské unii stále velmi palčivým problémem. Evropský parlament v roce 2018 odhadl, že pouze stáčení tachometru způsobuje v EU škody ve výši 1,31 až 8,77 miliard EUR. Nejvíce rizikové jsou pak vozidla dovážená ze zahraničí. Evropský parlament odhaduje, že až 50 % takových vozů má stočený tachometr. 

Odborná i lajcká veřejnost si je těchto rizik naštěstí čím dál více vědoma a snaží se nákupu takto upravených vozů předejít prověřováním jejich historie. 

Největší databáze záznamů ojetých vozidel

Cebia spravuje největší databázi záznamů ojetých vozidel v Evropě. Záznamy pochází z více než 32 zemí, přičemž největší zastoupení mají záznamy z ČR a Německa. Poptávka po prověření historie vozidla od společnosti Cebia v zahraničí tak neustále vzrůstá. 

Proto je nově online prověření historie vozidel nově dostupné i v anglickém a německém jazyce, přičemž další jazykové mutace budou v blízké budoucnosti přibývat. 

Nové datové zdroje i funkce 

Cebia neustále rozšiřuje i zdroje záznamů a funkce služby. Nedávno bylo prověření historie vozidla rozšířeno o kontrolu odcizení až ve 12 registrech z více než 8 zemí. Přibyla také kontrola taxi v ČR. V současnosti pak Cebia připravuje napojení na největší databázi havarovaných vozidel v USA. 

Prověřovat se vyplácí

Od roku 2008, kdy Cebia službu Cebia.com představila, odhalili zákazníci díky prověření historie statisíce nelegálně upravených vozidel a ušetřili miliony korun. Prověření historie by mělo vždy předcházet koupi jakéhokoliv ojetého vozidla.