Tento systém dosud využívali jen firemní partneři společnosti Cebia. Jen za loňský rok pomocí systému CebiCat GT společnost identifikovala a ocenila 5,8 milionu vozidel. Cebia se tak stala největším poskytovatelem online identifikace a ocenění vozidel ve střední Evropě.

Carolina je mobilní aplikace, jejímž cílem je sloužit motoristům během celého životního cyklu jejich auta. Její klíčovou funkcionalitou je oceňování vozidel, což lidem pomáhá poznat, zda auto, které chtějí koupit, není předražené a aby to, které chtějí prodat, neprodali pod tržní cenou. V případě, že již auto vlastní, pomáhá lépe plánovat, kdy ho vyměnit za novější, neboť každý měsíc zobrazí jeho aktuální tržní cenu s předpokládaným vývojem až na tři roky.

Aplikace zjistí aktuální tržní cenu auta během několika sekund, případně i kolik stálo jako nové. V rámci procesu oceňování auta prohledá tisíce inzerátů z největších českých i zahraničních portálů a vyhledá pro kupujícího či prodávajícího inzeráty srovnatelných aut, jako je oceňované a zobrazí je uživateli. Ten okamžitě zjistí, za jakou cenu by měl auto prodat nebo koupit a nemusí zdlouhavě procházet inzertní portály. Navíc dostane k dispozici aktuální inzeráty srovnatelných aut. K tomu si každý uživatel může nechat zdarma prověřit historii jednoho vybraného vozu v systému AUTOTRACER.

Mobilní aplikace Carolina pomáhá řidičům také šetřit čas a peníze spojené s provozem a údržbou jejich vozidla například tím, že obsahuje promyšlený systém upozornění důležitých termínů, jako je STK, výměna lékárničky, životnost pneumatik, platba pojistného, výměna řidičského průkazu a řada dalších. Každý uživatel se navíc může vložit i vlastní upozornění, například na povinnou lékařskou prohlídku apod. Díky Carolině mají uživatelé k dispozici praktické rady a informace k provozu nejen v ČR, ale také v zahraničí. S Carolinou tak na svých cestách vždy vědí, kde je nejbližší čerpací stanice či servis, jaké jsou maximální povolené rychlosti či případný limit na alkohol.

Krátce po uvedení Caroliny na trh si ji stáhlo do svých mobilních zařízení přes 11 tisíc motoristů a denně přibývají stovky dalších. Aplikace Carolina je poskytována zdarma. Více informací a možnost stažení Caroliny pro Android i iOS lze nalézt na www.carolina.cz.

Ocenění vozidla se od května stane také součástí systému AUTOTRACER na cz.cebia.com. Po zadání VIN pak systém zákazníkům poskytne kromě prověření historie vozidla i stanovení jeho tržní ceny, inzeráty srovnatelných vozidel a fotografie z historie prověřovaného vozidla. Tyto služby poskytne Cebia zákazníkům bez navýšení ceny za prověření vozidla.

Pro identifikaci vozidla, stanovení jeho obvyklé trží ceny a zobrazování inzerátů srovnatelných vozidel se využívá jak v aplikaci Carolina, tak v systému AUTOTRACER unikátní systém CebiCAT GT. Tento systém nejprve online přesně identifikuje vozidlo podle zadaného VIN, a to jak značku, model, provedení, stáří, ale i výbavový stupeň včetně rozsahu příplatkové výbavy. Na identifikaci vozidla přímo navazuje ocenění identifikovaného vozidla, tzn. stanovení jeho obvyklé tržní ceny na českém trhu. CebiCat GT navíc pro srovnání zobrazuje inzeráty konkrétních podobných vozidel z předních českých i zahraničních inzertních portálů. Systém CebiCat GT využívají přední pojišťovny, pojišťovací makléři, importéři a prodejci vozidel v ČR i v zahraničí. CebiCat GT byl vybrán mezinárodní porotou Business Excellence jako nejinovativnější produkt na oceňování vozidel roku 2017.


Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu, originality a cen vozidel.
Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech.
Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.