Rodina chtěla vyměnit svoje 10 let staré auto za něco novějšího. Na tom starém se již začal prodražovat servis a každý rok do něj museli investovat větší částky na nezbytné opravy. Protože na úplně nové auto nebylo peněz, a i to staré koupili jako ojeté a sloužilo dobře, rozhodli se opět rozhlédnout po bazarech.

A našli. Krásnou Fabii, zánovní, roku výroby 2019, právě dovezeno z Německa. V bazaru na sněhu zářila a vypadala moc hezky. Měla dokonce tažné na jejich vozík, takže další plus. Jako bonus najeto pouze něco málo přes 30 000 km, žádný firemní otloukánek. Dlouho neprohlíželi, takhle krásné auto přece nemůže mít chybu. Cena sice lehce přes 300 000 Kč, ale za tak krásné auto… „prostě si něco půjčíme, určitě ušetříme na servisu“, řekli si.

První závada se objevila brzy...

Chvíli po nákupu se objevila první závada. Z auta tekla voda, snad to bude banalita. Zajeli tedy do autorizovaného servisu, kde přišli na netěsnost v systému topení. Zároveň ovšem při prohlídce auta mechanik zjistil, že vozidlo bylo bourané a podle jeho názoru poměrně závažně. Majitel auta byl touto informací zaskočen a technik mu doporučil, aby auto prověřil v naší službě na www.cebia.cz.

... pak přišel šok z našeho prověření

Po zakoupení našeho výpisu nevěřili vlastním očím – vozidlo v Německu havarovalo a poškození bylo velmi závažné – výše škody byla pojišťovnou kalkulována na více než 40 000 Euro, tedy výrazně výše, než kolik stála tato Fabia jako nová. Není divu – na vozidle byla masivně poškozena přední část a motorový prostor, aktivovány byly téměř všechny airbagy. Výčet dílů k výměně a cena práce opravy tohoto poškození dala dohromady tuto neskutečnou sumu.

2023.19 - Penize.cz Fabia těžká havarie

Hledáte ojeté auto? Nespěchejte, jednejte s chladnou hlavou a s rozumem

Auto může v inzerci i na place v bazaru vypadat úžasně, ale nedejte se zmást. I když najdete přesně to auto, které jste hledali, nenechte emoce cloumat svým majestátem. Vemte rozum do hrsti a snažte se auto maximálně prověřit před nákupem. Začít můžete v klidu domova naší online službou na www.cebia.cz a pak zkuste od prodejce získat co nejvíce informací a dokladů od auta – servisku, technický průkaz, atd. Na prohlídku do bazaru si určitě vemte sebou odborníka. Pokud nemáte svého známého, tak na internetu najdete dost firem, které se kontrolu aut před koupí zabývají a vybírat můžete podle recenzí. Věřte nám, vyplatí se to.

Společnost Cebia dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Pro motoristy nabízí především komplexní online službu AUTOTRACER, která umožňuje rychlé prověření historie ojetých aut. Kromě online prověření nabízí dále řadu dalších služeb pro prověřování původu, originality a identifikaci vozidel. Informace o našich službách naleznete na www.cebia.cz.

Máte dotazy k naší službě AUTOTRACER? Napište nám na cebia@cebia.cz.