Ale hledání takového auta je jako hledání jehly v kupce sena. Jak takové auto najít a proč si nechat vůz před koupí zkontrolovat? Technici spolupracující s firmou Autobezobav vám poradí, jak postupovat, aby se pro vás koupě ojetého auta nestala noční můrou.

65 % inzerovaných ojetých aut nestojí ani za prohlídku 

Řekněme si narovinu, že najít ojeté auto ve skvělém stavu je výzva. Trh je přeplněn ojetými vozy, ale rozpoznat ty opravdu kvalitní není vůbec snadné. Technici, kteří nabízejí své služby na portálu Autobezobav, vyřadí při předběžné telefonické konzultaci rovnou 65 % vozidel z důvodu vážných nedostatků nebo podezřelé historie. To znamená, že asistence zkušeného technika je pro úspěšný nákup ojetiny nezbytná.

Během fyzické kontroly vozidla najdou technici v perfektním stavu jen 15 % aut a 45 % hodnotí jako “dobrý stav”. A zbytek? To jsou vozidla, která už mají něco za sebou a u kterých byste se měli mít pořádně na pozoru. 25 % je "na zvážení", 12 % je ve špatném stavu a 3 % jsou dokonce rovnou na odpis.

Jak tedy v automobilovém moři ojetin najít tu pravou perlu?

Technici spolupracující se společností Autobezobav mají s ojetými auty bohaté zkušenosti a přesně vědí, kde se skrývají nejčastěji problémy. Běžný zákazník o nich často nemá ani ponětí. 

Denně mají stovky telefonátů, ale na prohlídky vyrážejí jen ve 35 % případů. V těch ostatních auto zákazníkům jen na základě telefonické konzultace, která je navíc úplně zdarma, vůbec nedoporučí k prohlídce. A to jen díky hodnocení inzerátů, telefonátu s prodejcem nebo při kontrole historie auta.

Práce techniků tedy nezahrnuje jen fyzickou kontrolu auta. Předběžná telefonická prohlídka vozu připomíná práci detektivů. Pátrají, ptají se a ověřují informace. A to vše s jediným cílem – ušetřit vám čas, peníze a starosti. Nejde totiž jen o to najít auto, které vypadá dobře. Jde o to najít vůz, který je kvalitní a spolehlivý. A to vůbec není snadné – bez asistence technika byste se do toho neměli vůbec pouštět, protože laik nemá šanci skryté vady odhalit.

Proč se při koupi ojetého auta spolehnout na profesionály?

Když se rozhodnete pro nákup ojetého vozu, stojíte před rozhodnutím, které může významně ovlivnit nejen vaše finance, ale i zdraví. Protože cestovat v autě, které už má něco za sebou a nesplňuje požadavky technické kontroly, je značným rizikem. 

Jak se tedy vyhnout tomu, abyste utratili své těžce vydělané peníze za nebezpečný vrak? Ve chvíli, kdy si prohlížíte auto na fotce v inzerátu a říkáte si: „To vypadá dobře, ale co když tam bude nějaký problém?“ je ten správný čas najít si odborného technika na portálu Autobezobav. Pomůže vám najít tu pověstnou jehlu v kupce sena, nebo vám naopak ušetří starosti i finance. Tak, jako třeba panu Liboru Kubínovi, který říká: "Prohlídka byla kvalitní a k obytnému autu v hodnotě k 1 300 000 Kč nezbytná. Technik zjistil, že auto nemá STK a přitom bylo inzerováno jako 'okamžitě k odběru'. Navíc mělo prasklé čelní sklo, lakované dveře a další problémy. Za 4 000 Kč mi mechanik ušetřil velké potíže."

Co kontrolují technici u ojetých aut?

U vašeho vyhlédnutého ojetého vozidla dělají víc než jen technickou revizi. Jejich cílem je, aby vaše nové auto bylo nejen bezpečné, ale také aby vám dlouho a dobře sloužilo. Podívejte se, jak vozy kontrolují:

Prověřují historii vozidla 

Shromažďují co nejvíce informací o historii vozidla, aby si ověřili, že je bez skrytých problémů.

Hledají známky nepřiznaných nehod

Díky speciálním přístrojům změří tloušťku laku a zjistí, jestli auto nebylo po nehodě „kosmeticky upraveno“. Jízda takovým vozidlem nemusí být bezpečná a může ohrozit vaše zdraví.

Prověřují, jestli je auto po technické stránce v top stavu

Prohlédnou vůz od motoru přes podvozek až po poslední šroubek. Abyste přesně věděli, do čeho investujete.

Zkoušejí, jak se auto chová za jízdy

Zkušební jízda jim prozradí další informace o voze. Všímají si, jak pracuje motor, prověřují přesnost řízení, převodovky a spojky. Vyzkouší také akceleraci, turbo/kompresor a účinnost brzd. Všechno musí být, jak má.

Po kontrole vám dají vědět, jaké má auto nedostatky a kolik by stálo, kdybyste se rozhodli nechat je opravit. Často můžete jejich zjištění využít při jednání o ceně.

Jejich posláním je, abyste měli jistotu, že vaše nové auto je nejen pěkné na pohled, ale hlavně spolehlivé a bezpečné. Nechte si poradit od techniků spolupracujících s firmou Autobezobav, kteří vám pomohou najít auto vašich snů bez skrytých problémů.