Vozy Toytota jsou známy pro svou spolehlivost, spolehnout se však nelze na jejich minulost, jak dokazuje tato bílá Toyota Verso zakoupená v Německu v roce 2014.

Již po měsíci užívání prodělala těžkou nehodu klasifikovanou jako ekonomická totální havárie. Kalkulace opravy překročila 27 500 €, v té době zhruba 700 000 Kč, což bylo více než zůstatková hodnota vozidla. 

Takto je škoda zaznamenána v systému AUTOTRACER včetně fotografií:

Verso totálka

Verso obrázky

Z Německa rovnou do českého bazaru

Auta po totálních haváriích většinou končí v aukcích, kde je pojišťovny nabízí za velmi nízké částky pro rozebrání na náhradní díly. Bílé Verso však nebylo rozebráno, nýbrž opraveno a po dvou měsících nabídnuto v českém bazaru jako zánovní vůz z Německa s nájezdem 3 700 km. Lákavá nabídka, že? 

1 (16)

Z bazaru si tuto "zánovní" Toyotu zanedlouho odvezl nový majitel, který ji však za další 4 měsíce opět naboural. Tentokrát byla poškozená ze všech stran krom levého boku a cena oprav byla pojišťovnou stanovena na 86 000 Kč. 

Druhé poškození

Škody celkem za 832 tisíc korun a stále jezdí

V Česku pak byl vůz poškozen ještě třikrát. Ačkoliv již škody nebyly vysoké, celkem tato Toyota za svůj život nashromáždila poškození v celkové výši 832 145 Kč. A stále jezdí - aktuálně má najeto zhruba 140 000 km.

Dobře tak ilustruje, že i mladá ojetina z Německa není zárukou bezstarostného nákupu. Naopak můžete koupit pochybně opravený vůz po totální havárii. U vozů ze zahraničí je to společně se stáčením tachometrů zdaleka nejčastější podvodná praktika. 

Historii auta vždy prověřte

U mladých ojetin většinou kupující spoléhají na jejich zánovní technický stav a vůz nenechávají zkontrolovat mechanikem. O to důležitější je prověření historie auta, které může odhalit velmi znepokojivé informace.

Nejjednodušeji historii prověříte na webu Cebia.com. Databáze Cebia obsahuje záznamy tachometru, fotografie, poškození či historii inzerce z mnoha zemí Evropy.

Prověření historie vám může ušetřit mnoho trápení a stovky tisíc korun.