„Do ČR se dováží zhruba 12 tisíc ojetin měsíčně, z nichž nadpoloviční většina je stočených, řada omlazených a polovina je starší 10 let. Aktuálně k těmto negativům přibývá ještě další – riziko že vozidlo bylo zaplavené. Zaplavená vozidla mohou vážně ohrožovat bezpečí jejich uživatelů, ale i okolních vozidel. Určitě si nikdo nechce zatopené vozidlo koupit, ale důležité je, aby se o této skutečnosti zájemce o vozidlo včas dozvěděl,“ konkretizoval rizika ředitel společnosti Cebia Martin Pajer.

Jak se takovému vozidlu vyhnout?

Cebia nabízí pro dovážené vozy službu prověření původu v zahraničí. V rámci této služby probíhá i prověření, zda vozidlo není v zahraničním registru evidováno jako zaplavené. Díky využití služby získá zájemce nejen informace, zda vozidlo opravdu pochází z deklarované země, zda není registrované jako odcizené a další skutečnosti, ale také zájemce umí ochránit před koupí nebezpečných vozů postižených záplavou.

Dalším způsobem prověření je systém AUTOTRACER na cz.cebia.com. Po zadání VIN se zákazník dozví nejen vývoj stavu tachometru, skutečný rok výroby a další skutečnosti z historie vozidla, ale většinou i záznamy o poškozeních. V případě, že byla záplava likvidována jako pojistná událost, tato informace se pravděpodobně objeví i v systému AUTOTRACER.

 

Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel.

Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech. 

Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.