Zabezpečení vozidla proti krádeži může mít mnoho podob - od jednoduchého zámku volantu až po sofistikovaný satelitní sledovací systém. Pískování skel má oproti ostatním druhů zabezpečení mnoho výhod, proto mu důvěřuje čím dál více řidičů.

Nejrozšířenější zabezpečení vozidel v ČR 

Více než 400 tisíc vozidel je zabezpečeno pískováním a nebo leptáním skel. Jedná se tak o nejrozšířenější způsob zabezpečení proti krádeži v České republice. 

Společnost Cebia toto jednoduché ale účinné zabezpečení vyvinula ve spolupráci s Policií České republiky a svým zákazníkům jej nabizí již od roku 1991. Mnoho let zkušeností dokázalo, že riziko odcizení takto zabezpečného vozu je 30 krát nižší než u vozidla nezabezpečeného. 

Jak to funguje? 

Princip zabezpečení spočívá v označení všech skel vozidla neodstranitelným unikátním kódem, který je zanesen do mezinárodní databáze OCIS.

Tím se v očích zloděje atraktivita vozidla výrazně sníží, protože pokud by jej chtěl po odcizení zlegalizovat a prodat, musel by kromě zfalšování VIN kódu a dokumentů vyměnit i všechna skla. 

Pokud by skla nevyměnil, riskoval by rychlé odhalení a pobyt za mřížemi. Ani výměnou skel si však zloděj příliš nepomůže, protože všechna autoskla jsou z výroby opatřena homologačním kódem s datem jejich výroby, které při výkupu vozidla kontroluje každý zkušený mechanik či prodejce ojetých vozů.

Porovnáním data výroby skel a samotného vozidla lze jednoduše poznat, která autoskla byla vyměněna. 

Lze kód ze skel odstranit? 

U vypískovaných kódů je hloubka pískování zvolená tak, že při pokusu o vybroušení kódu sklo praskne. Kódu se lze tedy zbavit pouze výměnou celého skla.

Instalace zabezpečení trvá 30 minut

piskovani

Instalace zabezpečení je velmi jednoduchá a provádí jí 385 autorizovaných pracovišt Cebia po celé České republice. Při pískování skel není potřeba demontovat žádné díly či s vozem jakkoliv manipulovat. 

Více o postupu instalace a možnosti objednání se dozvíte zde