Roman měl dobře fungující podnikání, díky kterému si hodně věcí mohl dopřát, ale jeden sen si stále nesplnil a čekal na pravou chvíli. A ta nakonec přišla – peníze na vysněný Ford Mustang byly konečně našetřeny. Sice nebylo na nový, ale když se za léta šetření díval do inzerce, tak výběr byl poměrně velký. Takže jde jen o to, vybrat ten správný kus.

V české inzerci velká nabídka nebyla, tak zkusil hledat i na zahraničních inzertních portálech. A nakonec našel v Polsku – nádherný zářivě zelený Mustang GT, pětilitrový silný osmiválec, málo najeto, přesně tak jak si ho během let vysnil. Po dohodě s prodejcem se pro něj s kamarádem vydali a už se viděl, jak si ho veze domů.

Kamarádovi se něco nezdálo…

Kamarád nebyl jen řidič do místa prodeje, ale také měl vzhledem ke svým letitým zkušenostem s auty úlohu kontrolora, jestli je Mustang v dobrém technickém stavu. V místě prodeje auto velmi důkladně prohlédl a zjistil, že bylo bourané na přední část. Prodejce bouračku po dotazu přiznal, ale údajně se jednalo jen o lehký ťukanec v koloně.

Kamarád byl ovšem opatrný a poradil Romanovi, aby auto prověřil přes naši online službu AUTOTRACER na Cebia.com. Nakonec za auto chtěl Polák přes milion korun, takže pětistovka za prověření je jako nic a navíc výsledek je hned k dispozici.

Po prověření přes Cebii bylo po snu

Za minutu měli výpis historie k dispozici a nestačili se divit. Auto bylo čelně havarováno, zřejmě do sloupu, náraz zasáhl výrazně do motorového prostoru a aktivovány byly čelní, boční i střešní airbagy. V našem výpisu historie auta bylo dokonce k dispozici celkem 72 fotografií havarovaného vozidla, takže poškození bylo velmi dobře zdokumentováno včetně detailů jednotlivých poškozených částí. Za dalších pár minut už seděli v autě na cestě domů. Bez Mustanga a s poučením, že vyhlédnuté auto je dobré prověřovat ještě před tím, než se na něj pojedou podívat.

2023.21 - Penize.cz - Mustang

Ojeté Muscle Cars bývají často po haváriích, prověření je na místě

Ať se jedná o dovozy z USA nebo auta prvně registrované v Evropě, silné americké káry prostě lákají majitele k využívání jejich vysokého výkonu. Často se pak stává, že řidič své silné auto nezvládne a havaruje. Někdy je poškození menší, někdy je ovšem auto na odpis a přesto se opraví. Takových aut najdete v inzerci skutečně hodně. U těchto aut ještě víc než u jiných platí – prověřujte před nákupem. Naše online prověření stojí jen pár stovek a většinou je částka za nákup výpisu historie nižší než jedna desetina procenta ceny takového auta. Samozřejmě platí, že ať už naše prověření ukáže nebo neukáže problém, tak na případnou prohlídku určitě jeďte s odborníkem – přece jen auto je často jednou z nejvyšších životních investic, kterou zopakujeme i několikrát. Věřte nám, vyplatí se to.

Společnost Cebia dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Pro motoristy nabízí především komplexní online službu AUTOTRACER, která umožňuje rychlé prověření historie ojetých aut. Kromě online prověření nabízí dále řadu dalších služeb pro prověřování původu, originality a identifikaci vozidel. Informace o našich službách naleznete na www.cebia.cz.

Máte dotazy k naší službě AUTOTRACER? Napište nám na cebia@cebia.cz.