A všichni se setkávají s tím, že jim pojišťovna nekompromisně zvedá cenu pojištění s odvoláním na inflaci či zvýšení cen dílů a servisních prací. Jak nenalítnout a najít to nejlevnější povinné ručení a nejvýhodnější havarijní pojištění na trhu? Poradíme vám jak ušetřit i několik tisíc ročně.

1. Sjednejte si pojištění online

V online světě dnes nakupujeme běžně, ať jde o potraviny, oblečení nebo letenky. Ani v případě pojištění není potřeba chodit na pobočku. Kromě času ušetříte také peníze, protože pojišťovny vaši samostatnost odměňují slevou. I ony si totiž uvědomují, že šetříte energii jejich zaměstnanců, kteří by s vámi pojistku řešili v osobním kontaktu. Spolehněte se tedy na svůj internetový prohlížeč.

2. Srovnejte si nabídky několika pojišťoven

Máte preferovanou, osvědčenou pojišťovnu? Podívejte se na její podmínky a služby, ale nebraňte se ani konkurenci. Trpělivost v prvním kole vám může ušetřit i tisíce ročně.

Neznamená to ovšem, že musíte brouzdat po webech desítek společností. Na RIXO.cz vám zdarma srovnají ty nejvýhodnější nabídky autopojištění do pár vteřin. Na jejich lince (dostupné 24 hodin denně 7 dní v týdnů) jsou vám také k dispozici specialisté pojištění, kteří vám zodpoví případné dotazy a pomůžou nastavit pojistku přesně podle vašich představ.

TIP: Jakou cenu u povinného ručení nebo havarijka zhruba čekat? Orientační představu získáte v katalogu nejčastěji pojišťovaných modelů vozidel. V detailu každého modelu najdete zajímavé statistiky. Zjistíte, kolik procent klientů Rixa si u daného modelu sjedná i havarijko. I to, jaká tři připojištění si volí nejčastěji. Nechte se inspirovat!

3. Každý rok aktualizujte svou pojistnou smlouvu

To se týká “povka” i “havka”. Klesá výše vaší pojistky společně s hodnotou vašeho auta? Až na výjimky vám ji pojišťovna automaticky zlevňovat nebude. Je na vás, abyste pojistnou smlouvu jednou ročně zkontrolovali (a nechali si pojistku zlevnit).

Pokud si pojištění sjednáte u RIXO.cz, máte vystaráno. Jejich klientský servis kontrolu smlouvy vyřeší za vás. Tři měsíce před výročím vaší pojistné smlouvy ji zkontrolují a dají vám vědět, jestli existuje výhodnější nabídka, kterou by vám mohli doporučit.

4. Havarijní pojištění si sjednejte společně s povinným ručením

Využijte výhodných nabídek povinného ručení s havarijkem. Kromě slevy v podobě bonusu, který se vztahuje i na havarijko, dostanete další slevu za sjednání obou pojištění zároveň.

5. U havarijka si pojistěte jen relevantní rizika

Havarijní pojištění existuje v komplexní variantě allrisk, která pokrývá všechna rizika, která si v souvislosti se škodou na vašem autě nebo motorce umíte představit (tedy škody způsobené autonehodou, odcizením, vandalismem nebo živly, střetem se zvěří a poškození zvířetem). To ovšem neznamená, že je to nejvhodnější varianta pro všechny řidiče.

Bude efektivnější, když si pojmenujete (a pojistíte) rizika, která vám hrozí s vyšší pravděpodobností. Nejvíc záleží na tom, kde bydlíte a kde se s autem běžně pohybujete. Bydlíte ve městě a parkujete na rušné ulici? Pak se vaše auto může stát cílem vandalismu nebo kroupové nálože snadněji než v případě, že parkujete ve vlastní garáži. Žijete na samotě u lesa? Pak určitě nezapomeňte na srážku se zvěří a poškození zvířetem (ano, to jsou dvě různé kategorie rizik).

Nejste si jistí, jak svou situaci vyhodnotit? Nebojte se obrátit na specialisty pojištění z RIXO.cz. Volejte na +420 233 089 233 nebo pište na info@rixo.cz.

Další výhody vám přinese mobilní aplikace RIXO.cz. Pohlídá platnost STK i dálniční známky. Plus appka funguje i bez přihlášení! I bez uživatelského účtu se dostanete ke kalkulacím pojistek a jejich srovnání. Appka si nabídky pamatuje a vy se k nim můžete kdykoliv vrátit. Přímo v ní si můžete vygenerovat výpověď smlouvy pro stávající pojišťovnu, pokud se rozhodnete pro změnu.

6. Nastavte si vhodnou spoluúčast

Zatímco řadu vstupů pro stanovení výše havarijního pojištění ovlivnit nedokážete, výši spoluúčasti na havarijku si určujete sami. Mezi spoluúčastí a pojistkou platí nepřímá úměra:  čím vyšší spoluúčast jste v případě patálii ochotni zaplatit, tím nižší bude cena pojistky.