Nabídka programu je propagována na inzertním portálu Sauto.cz v inzerci vozidel soukromých osob. Na www.autosrozumem.cz si pak zájemce může pro vybrané vozidlo provést orientační kalkulaci financování. Bude-li mít zájem o uzavření nabízeného úvěru, prověří ještě před případným samotným zakoupením vozidla specialisté společnosti Cebia historii vybraného vozidla pomocí systému AUTOTRACER. V rámci této služby jsou prověřovány především záznamy stavu tachometru, skutečný rok výroby, případné záznamy servisních úkonů a záznamy o předchozích poškozeních a řada dalších informací z historie vozidla. Zároveň provede technik Cebia prohlídku vozidla, kde se zejména soustředí na kontrolu VIN a výrobního štítku vozidla a kontrolu tloušťky laku na vozidle s cílem identifikovat případné předchozí opravy vozidla. K samotné koupi vozu program poskytuje právně bezpečnou kupní smlouvu, kterou uzavírá prodávající s kupujícím. Všechny tyto služby jsou zákazníkovi poskytovány zdarma, resp. platí jen zálohu na služby, která se mu vrací v případě uzavření úvěrové smlouvy.

„Chceme zákazníkům, kteří kupují vozidlo mimo autobazar, poskytnout nejen atraktivní financování, ale i další spojené služby. Naším cílem je, aby kupující získal jistotu při nákupu vozu pomocí základního prověření vozidla. Proto poskytujeme zákazníkům programu Auto s rozumem prověření historie vozidla ve stejném rozsahu, jaké je dostupné na cz.cebia.com. Navíc provedeme základní prohlídku identifikátorů vozidla a měření laku. A všechny tyto služby zákazník získá k úvěru zdarma,“ uvedl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

„V rámci programu Auto s rozumem poskytujeme úvěr na vozy maximálně do 12 let stáří a financujeme až na 100 % jejich ceny. Zákazník si může zvolit délku splácení od 24 do 84 měsíců. Schvalování žádosti o financování probíhá na počkání v režimu on-line stejně jako kdyby zákazník kupoval vozidlo u obchodníka. Kupující je pak obratem informován o výsledku posouzení své žádosti, a po vyřízení všech nezbytných formalit, je mu poskytnuta požadovaná částka, kterou použije na zaplacení kupní ceny vozidla prodávajícímu. V případě zájmu si může nový majitel sjednat i veškeré potřebné pojištění tak, aby z místa prodeje mohl v klidu odjet ve svém novém vozidle,“ doplnil Ing. Luděk Čermák, MBA, obchodní ředitel společnosti Essox.

Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel.

Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech. 

Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.

 

ESSOX s. r .o. patří mezi nejvýznamnější nebankovní poskytovatele finančních služeb v České republice. Společnost je členem finanční skupiny Komerční banky a také patří do mezinárodní finanční skupiny Société Générale.