Pokud prodejce ojetého vozidla vygeneruje k nabízenému autu Cebia REPORT, jeho inzerát pak bude obsahovat konkrétní OSVĚDČENÍ a zákazník se z něj na portálu Autobazar.EU ihned dozví základní informace o historii vozidla. OSVĚDČENÍ Cebia REPORT si k inzerátu může připojit autobazar i soukromá osoba vkládající například inzerát na prodej vlastního automobilu. Hodnocen je především skutečný stav tachometru, dále pak zda odpovídá VIN a rok výroby a také jestli vozidlo nebylo odcizeno nebo není v leasingu. Celkové hodnocení je přehledně znázorněno hvězdičkami od 1 do 5, podobně jako třeba u hotelů.

U inzerovaných vozidel, kde není uvedeno OSVĚDČENÍ Cebia REPORT, je na kartě vozu přímý vstup do systému AUTOTRACER (www.skontrolujsiauto.sk), kde může zájemce získat další informace z historie vozidla. Dozví se, zda například u něj nedošlo ke stočení tachometru, jestli není vozidlo omlazeno, případně záznamy servisních úkonů a poškození a další užitečné informace. Tato služba je zpoplatněna a uživatelé serveru Autobazar.EU mají 20% slevu.

„Prodejce ojetých vozidel, který při své inzerci využije našeho systému Cebia REPORT, tak zvýší důvěryhodnost a tím i rychlost prodeje svého vozidla. Především má však zajištěno přední umístění inzerátu v dané sekci vč. grafického zvýraznění pomocí hvězdiček Cebia REPORTu. To mu pomůže vyčlenit se ze záplavy dalších inzerátů vozidel stejné kategorie,“ zdůraznil Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „Partnerství s portálem Autobazar.EU je klíčové pro rozšíření našich aktivit na Slovensku. Naše společnost tak zahajuje akci ozdravení trhu s ojetými automobily na Slovensku tím, že dokáže odhalit nepoctivě prodávaná vozidla od těch, která jsou nabízena s použitím pravdivých informací na základě ověřené historie. Po úspěšném rozšíření našich aktivit v ČR tak chceme společně s největším slovenským portálem na inzerci ojetých vozidel zvýšit bezpečnost pořízení těchto vozidel i na Slovensku. Zvýšíme tak důvěru a zájem zákazníků o koupi vozu nejen na Autobazar.EU, ale i u dalších prověřených prodejců,“ doplnil Martin Pajer.

Michal Obeda, jednatel společnosti Autobazar.EU, uvádí: „Exkluzivní spolupráce se společností Cebia pro nás znamená výrazný posun portálu směrem ke kvalitě a větší jistotě pro kupující. Tendence stáčení kilometrů je na Slovensku už tak výrazná, že jsme se rozhodli využít naši silnou pozici a tento nepřijatelný jev co nejvíc eliminovat. Jsme přesvědčení, že podstatnou úlohu při splnění našeho záměru sehraje právě partnerství s renomovanou společností, kterou Cebia v oblasti prověřování vozidel nepochybně je. Očekáváme, že pozitivní výsledky našeho kroku se v krátkém čase projeví v celém obchodovaní s ojetými vozidly na Slovensku.“

*) VIN: Vehicle Identification Numer – identifikační číslo vozidla umístěné na vozidle výrobcem. 17místný kód, který jednoznačně a jedinečně identifikuje vozidlo.


Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel.

Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech.

Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.


Webový portál Autobazar.EU je v současnosti nejnavštěvovanějším inzertním auto-moto portálem na Slovensku, nabízejícím ojetá vozidla. Aktuálně má 342 815 registrovaných uživatelů a disponuje počtem přibližně 320 000 nabídek. Jako první slovenský portál ve svém segmentu vstoupil v lednu 2013 do nejuznávanějšího systému měření návštěvnosti - AIM monitor SR, a tato měření jeho pozici jednoznačně potvrdila. Na svém webfóru vybudoval největší auto-moto komunitu v SR vůbec.