Vzhledem k tomu, že velká část těchto vozidel se dováží přes Německo, kde získávají německé doklady, týkají se tato rizika i těchto vozidel. Cebia proto doporučuje prověření původu dováženého ojetého vozidla před jeho zakoupením v databázi zaplavených vozidel, kam Cebia získala výhradní přístup.

„Velké množství těchto vozidel je dále nabízeno k prodeji v USA a některé z nich byly nebo budou vyvezeny do Evropy a mohou být prodány v ČR,“ komentoval situaci Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „Studie dokazují, že zaplavená vozidla mohou vážně ohrožovat bezpečí jejich uživatelů, ale i okolních vozidel. Určitě každý chápe, že zatopená vozidla nepatří na silnice, ale důležité je, aby se o této skutečnosti zájemce o vozidlo včas dozvěděl,“ konkretizoval rizika Martin Pajer.

Cebia nabízí službu prověření původu vozidla v zahraničí PROVIN. V rámci této služby probíhá i prověření v USA v unikátní databázi zaplavených vozidel, kam Cebia získala výhradní přístup. Díky využití služby PROVIN získá zájemce nejen informace, zda vozidlo opravdu pochází z deklarované země, zda není registrované jako odcizené a další skutečnosti, ale také zákazníka umí ochránit před koupí nebezpečných vozů postižených záplavou.

Hurikán Harvey přinesl tolik vody na území USA, jako dosud žádná jiná tropická cyklóna a způsobil rozsáhlé záplavy. Hlavně v Texasu a Louisianě napáchal škody za zhruba 190 miliard dolarů. Hurikán Irma, který udeřil především na Floridu, způsobil škody v hodnotě kolem 100 miliard dolarů.

 

Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel.

Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech. 

Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.

 

Sledujte nás na Facebooku