„Spuštěním nové verze systému AUTOTRACER jsme završili 2letý náročný vývoj, jehož součástí bylo nejen vytvoření nové grafiky a struktury, ale kompletní přepracování architektury systému. Tento vývoj stál naši společnost 16 milionů korun a obnášel programovací práce, vytvoření grafiky, nákup dat, vytvoření nových datových zdrojů a několikaměsíční testování. Ani tímto spuštěním nové verze však vývoj systému nekončí a již nyní pracujeme na dalších inovacích,“ uvedl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

„Jak maximálně ochránit zákazníky při nákupu ojetých vozidel považujeme za jedno z nejdůležitějších témat v oblasti ochrany českých spotřebitelů. I nedávné kontroly ČOI prokázaly, jak obrovský problém přetáčené tachometry a další nešvary v autobazarech číhají. Proto jsme také toto téma otevřeli a vyzvali jsme ke spolupráci i další ministerstva. MPO koordinovalo činnost meziresortní komise, která hledala cesty, jak ve svých resortech minimalizovat rizika, jež na zákazníky při prodeji ojetých automobilů a motocyklů číhají. Každé opatření, ať už legislativní nebo technické, proto velmi vítáme,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

„Naší prioritou, jako nejnavštěvovanějšího inzertního serveru s ojetými auty v ČR, je zprostředkovat bezpečný a komfortní nákup i prodej vozu. Inzeráty na našich stránkách prověřujeme, uživatelům radíme jak nenaletět podvodníkům a nabízíme možnost ověřování vozidel. Díky spolupráci se společností Cebia využilo více než 1,5 milionu zákazníků na Sauto.cz unikátní možnosti individuálního prověření vozu. Spolu s 9% podílem vozů v ověřených programech automobilek mohou nakupující významně minimalizovat rizika spojená s výběrem ojetého vozu. Vítáme proto novou verzi systému AUTOTRACER s očekáváním, že naše současné aktivity podpoří a dále rozvine,“ říká František Prošek, manažer inzertního serveru Sauto.cz.

Hlavní novinkou v systému AUTOTRACER jsou výbavy vozidel z výroby - kompletní specifikace výbavy standardní, volitelné a ceníkové ceny od výrobce. Díky nim si zákazník může nejen prověřit, zda na vozidle má všechny položky výbavy, které na vozidle mají být z výroby, ale především podle této kompletní specifikace pozná, zda se skutečně jedná o původně vyrobené vozidlo. Tato funkcionalita systému pracuje s databází čítající 400 milionů záznamů, která je nadále rozšiřována.

Dalším novým nástrojem je on-line kontrola vybraného identifikátoru, díky níž si zákazník ověří, zda vybraný identifikátor na vozidle odpovídá příslušnému VIN vozidla (tzn. snižuje se pravděpodobnost, že vozidlo bylo předělané nebo pochází z trestné činnosti). Zákazník podle obrazového návodu naleznete na prověřovaném vozidle tzv. „PIN vozidla“. Ten následně zadá do systému a obratem zjistí, zda odpovídá ostatním identifikátorům.

Datové zdroje výrazně posílily hlavně v oblasti záznamů o pojistných událostech v historii vozidla. Nyní získává společnost Cebia data od většiny předních pojišťoven na trhu. Zákazník se tak dozví o škodní události, která na prověřovaném vozidle proběhla a která v praxi bývá často prodejcem zatajena a vozidlo je prezentováno jako nehavarované.

Nový rozměr prověřování dává systému AUTOTRACER také nabídka služeb společnosti Autotým, která rozšiřuje datové prověření minulosti vozidla o fyzickou kontrolu technického stavu vozidla. Jedná se o vizuální kontrolu vozidla odborníkem v místě prodeje a testovací jízdu, které odhalí případné defekty vozidla.

AUTOTRACER poskytuje souhrn důležitých informací o vozidle, jako jsou záznamy stavu tachometru (průměrně 6 stavů), ověření skutečného roku výroby, kontrola v databázi odcizených vozidel Policie ČR a SR, kontrola financování u leasingových společností, návod na kontrolu identifikátorů vozidla, záznamy servisních úkonů a poškození vozidla a další informace.

Systém AUTOTRACER zobrazuje informace, které jsou k prověřovanému vozidlu dostupné on-line od spolupracujících partnerů společnosti Cebia. Partnery systému AUTOTRACER, kteří přispívají svými daty, jsou firmy z České republiky, Slovenska a dalších zemí EU. Informace společnost získává z různých zdrojů, především se jedná o výrobce, importéry, autorizované dealery, servisní místa, prodejce, leasingové společnosti, pojišťovny a další partnery. U každého vozidla je rozsah informací v systému AUTOTRACER odlišný, záleží, jakého partnera vozidlo navštívilo a zda od něj systém má k dispozici údaje o vozidle.

Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel.
Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech.
Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.

Sledujte nás na Facebooku