Partneři společnosti Cebia mají nyní možnost si on-line ověřit, zda osoba, která jim vozidlo nabízí při výkupu, není vedena v registru exekucí nebo insolvencí a v jaké rozsahu. Dotazy jsou pokládány do Centrální evidence exekucí ČR a Insolvenčního rejstříku. Navíc si mohou pracovníci výkupu ověřit, zda doklady, které jim zákazník předkládá a registrační značky, nejsou odcizené, ztracené nebo neplatné.

„Prověřením osoby při výkupu se autobazar vyhne riziku, že vykoupí auto od zákazníka, který ho nesmí prodat, protože je v exekuci nebo v insolvenci. Jinak riskuje, že mu může být vozidlo později zabaveno exekutorem a uzavření kupní smlouvy bude neplatné. Podle zkušebního provozu na vzorku několika autobazarů mělo 20 % klientu nabízejících vozidlo k výkupu pozitivní záznam v Centrální evidenci exekucí ČR. Může se stát, že exekuce je zapsána do rejstříku kvůli nezaplacené drobné pokutě v řádu stokorun, ale předmětem exekuce může být i dluh ve výši statisíc nebo miliónů korun a v takovém případě rozhodně nedoporučujeme vozidlo vykupovat,“ vysvětluje Petra Štumpfová, manažerka rozvoje nových produktů společnosti Cebia. „Jen vloni v ČR soudy nařídily skoro milion nových exekucí a jejich počet raketově roste. Počet podaných insolvenčních návrhů v roce 2011 vzrostl ve srovnání s předloňským rokem o 51 % na 24 353 případů. Proto Cebia do svého portfolia služeb logicky zařadila tuto další kontrolu. Chráníme tak naše partnery nejen před vykoupením závadového vozidla, ale nyní také před osobami, které vozidlem nesmí disponovat a dopouštějí se tak podvodu,“ dodala Petra Štumpfová.

Cebia, spol. s r.o., je již 20 let leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost tak dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line přes internetové stránky cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel. Cebia je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě, jako nástroj pro výměnu dat o vozidlech.  Cílem Systému OCIS je také pomocí značení autoskel snižovat počet odcizených vozidel, nalézat je a navracet je původním majitelům. Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.

Kontakt pro média: Jan Dryák - Marketing a PR manažer j.dryak@cebia.cz Tel.: 602 477 831