Zákazníci AAA Auto budou mít zdarma k dispozici základní výpis z historie vozidla od Cebia, který si budou moci zobrazit přímo z domova. V rámci základního prověření uvidí historii najetých kilometrů, rok výroby, zda vozidlo není hlášené jako odcizené či zatížené leasingem a zda nebylo provozované jako taxi. Dále získají 50% slevu na kompletní prověření historie vozidla, díky kterému se mohou také například dozvědět, zda vozidlo bylo havarované či poškozené, jaká byla výše škody a může vidět i fotografie vozu po havárii a řadu dalších informací.

Cebia používá k prověření vozidel miliardy dat z více než 30 zemí světa

„Naším dlouhodobým cílem je kultivace trhu prodávaných ojetých aut a věříme, že tento krok povede ke ztransparentnění trhu,“ říká Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která působí na trhu už 32 let a prověřuje historii aut s českým i zahraničním původem. „Máme miliardy dat o autech z 32 zemí Evropy a Ameriky, které sahají až do počátku 90. let. Tyto záznamy o autech pomáhají chránit nejen koncové zákazníky, ale také prodejce vozidel, kteří si mohou před výkupem prověřit historii auta a v případě pochybností problémové auto nevykoupit,“ vysvětluje dále Martin Pajer s tím, že zájem o prověřování historie aut stále roste. Jen v letošním březnu vrostl meziročně zájem o prověřování ze strany koncových zákazníků o 54 procent. „Bohužel míra podvodů na trhu je vysoká a je potřeba se proti ní bránit,“ dodává ředitel Cebia s tím, že dohromady už Cebia prověřila celosvětově více než 30 000 000 vozidel. V oblasti prověřování historie vozidel Cebia spolupracuje dlouhodobě mj. také s certifikovanými programy, jako je Škoda PLUS či Das WeltAuto.

„Je to důležitý krok k dalšímu ztransparentnění trhu. Zákazníci získají data o historii vozu, aniž by se museli jakkoliv zavázat k jeho koupi. V AURES Holdings nemáme obavy o kvalitu a bezpečnost nákupu nabízených vozů, nemáme co skrývat. Jsme první prodejce ojetých vozů s bezplatným prověřením všech 12 000 automobilů v naší nabídce od Cebia, největší české nezávislé společnosti prověřující automobily,“ říká Petr Vaněček z AURES Holdings.

Podvody při prodeji ojetých aut

Stočený tachometr má zhruba každé třetí auto, každé páté auto má při prodeji uvedenou falešnou zemi původu, rovněž každé páté auto se prodává omlazené. Nejčastějším prohřeškem je však zatajování havárií a poškození (99 % aut se prodává jako nehavarované). Další nekalou praktikou je uvádění vyšší výbavy vozidla s cílem přivést zákazníka do prodejního místa nebo vytváření fiktivních inzerátů za stejným účelem. Mezi časté podvody patří také prodej kradeného vozidla či vozidla zatíženého financováním. Na trhu se vyskytují i nelegálně předělaná auta s novou (falešnou) identitou, která bývají zpravidla sestavená z několika havarovaných či odcizených vozidel.

V příloze naleznete prezentaci Cebia z tiskové konference s dalšími podrobnostmi a ukázkami.

 

Barbora Minksová

manažerka marketingu a komunikace
mobil: +420 720 964 770 
e-mail: b.minksova@cebia.cz