A to bez nutnosti využívat externí software pro kalkulaci opravy. Systém je v současné době již využíván servisní sítí ŠKODA AUTO a Allianz pojišťovnou.

Systém CebiCom nahrazuje dosavadní složité a náročné vyřizování škod na vozidlech a umožňuje rychlé přenášení dat mezi pojistitelem a smluvním servisem v průběhu celého procesu likvidace škodní události, resp. opravy vozidla. CebiCom je nyní propojený s DMS, tedy Dealer management systémem servisu, v němž pracovník servisu zakládá zakázku opravy vozidla. Díky tomu odpadá potřeba duplicitního vytváření kalkulace opravy v externích kalkulačních nástrojích. Systém CebiCom provede řadu kontrolních procesů a pracovník na straně pojišťovny jen zkontroluje automaticky přenesenou fakturu servisu a uvolní výplatu pojistného plnění. Celé zpracování pojistné události je jak na straně pojišťovny, tak na straně servisu jednodušší, rychlejší a především bezpečnější.

Jedná se o jediný systém na trhu, který lze napojit na DMS servisu a tím pojišťovně poskytnout fakturované náklady na opravu. Pojišťovna online získá podklad pro výplatu pojistného plnění bez potřeby využití dalšího externího kalkulačního systému. Tím se radikálně zjednoduší likvidace pojistné události. Nyní CebiCom využívá více než 500 servisů a v samotné síti autorizovaných servisů ŠKODA AUTO našel uplatnění u téměř 60 % servisů,“ řekl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

V tomto roce očekáváme zapojení dalších významných pojišťoven do systému CebiCom a dealerských sítí dalších importérů vozidel,“ doplnil Martin Pajer.

„Tento portál nám zatím umožňuje automatickou výplatu při poškození čelních skel. A s využitím tohoto systému chceme likvidovat i plechové škody. Do třiceti vteřin po dodání faktury tak budeme schopni odesílat do servisu krycí dopis i platbu na účet servisu,“ komentoval využívání portálu CebiCom Tomáš Klofát – ředitel úseku likvidace Allianz pojišťovny.

Společnost Cebia je známá především z oblasti prověřování a zabezpečování vozidel. Již méně je známé, že společnost realizuje řadu projektů pro pojišťovny, leasingové společnosti a importéry automobilů.

 

Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel.

Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech. 

Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.

 

Sledujte nás na Facebooku