Většina ojetých vozů v ČR je nabízena na portálu Sauto. Ten díky informacím od společnosti Cebia poskytuje možnost selekce prověřených vozů pomocí volby „Vozy s ověřenou historií“ a zobrazuje u každého takového vozu přehledné hodnocení pomocí hvězdiček a náhled na certifikát Cebia REPORT. Takto označené vozy jsou mnohem více žádány zákazníky, což se projevuje jejich rychlejším prodejem. Doba prodeje auta s Cebia REPORTEM se podle posledních statistik zkracuje o10 dní.

„Pomocí našeho certifikátu si zájemce může ihned zkontrolovat skutečný stav tachometru, zda odpovídá VIN a rok výroby a také jestli vozidlo nebylo odcizeno nebo není v leasingu,“ vysvětluje Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „Certifikát si může náš spolupracující partner, typicky například autobazar, jednoduše vygenerovat z našeho systému Autotracer. Tento systém naši partneři hromadně využívají především při prověřování vykoupených vozidel,“ doplňuje Pajer.

Cebia REPORT si k inzerátu může připojit i soukromá osoba vkládající například inzerát na prodej vlastního automobilu. Certifikát získá na stránkách cz.cebia.com. Své inzeráty tedy mohou podpořit jak prodejci vozidel, tak i soukromé osoby.

Cebia tak napomáhá ozdravení trhu s ojetými automobily tím, že dokáže odhalit nepoctivě prodávaná vozidla od těch, které jsou nabízena s použitím pravdivých informací na základě ověřené historie a zvyšuje tak důvěru a zájem zákazníků o koupi vozu u prověřených prodejců.

Cebia, spol. s r.o., je již 20 let leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost tak dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line přes internetové stránky cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel. Cebia je výhradním představitelem systému OCIS (Open Car Information System) v ČR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě, jako nástroj pro výměnu dat o vozidlech.  Cílem systému OCIS je také pomocí značení autoskel snižovat počet odcizených vozidel, nalézat je a navracet je původním majitelům. Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.