Určitě jste slyšeli o jiných rekordmanech - Fordu T, Volkswagen Brouk a nebo Toyota Corolla. To všechno jsou ale automobily, podíváme-li se na motorová vozidla jako celek (tedy včetně motorek), pak je jasným vítězem Honda Super Cub.

Vyrábí se víc než 60 let

Poprvé byl tento model představen v roce 1958 a od té doby se ho vyrobilo přes 100 milionů kusů. Motorka byla v průběhu času vyráběna v 15 zemích světa a vyvážena do 160 zemí. 

Osvědčený design, který motorizoval Asii

Přestože se v průběhu let motorka měnila, její originální design a myšlenka zůstala zachována do dnešní doby. Není divu - lehká a jednoduchá motorka, kterou opravíte na koleni a nestojí majlant, je přesně to, co si žádala a žádá velká část zákazníků v Asii či v Jižní Americe. 

Její popularita zatím neupadá, a tak tu s námi tato roztomilá motorka jistě ještě dlouhou dobu bude.

Můžete ji mít i vy

Nově se Super Cub dováží i do České republiky a můžete si ji koupit u všech oficiálních dealerů Honda. Za cenu 94 900 Kč získáte stylovou lehkou motorku s 125 ccm motorem a 4 stupňovou převodovku s automatickou spojkou, která vás doveze doslova až na konec světa. A to není špatná nabídka!

A jaká jsou nejprodávanější auta? 

O aktuálně nejprodávanějších autech si můžete přečíst v samostatném článku Nejprodávanější auta na světě. Asi vás nepřekvapí, že nejprodávanějším automobilem je v České republice již dlouhá léta Škoda Octavia. Jaké další modely se ale dostaly do TOP 10 za rok 2023? To se dozvíte v samostatném článku Nejprodávanější auta Česka.

Slovenská verze článku: Honda Super Cub: Najpredávanejšie motorové vozidlo v histórii