Peugeot 5008Citroën Grand C4 Picasso jsou v čechách stále oblíbenější ojetiny v kategorii vozidel MPV. Na co si u nich dát pozor, se dozvíte v reportáži Autosalon.tv.

Ojetý Citroën Grand C4 Picasso

Většina (54 %) těchto vozů byla do ČR dovezena jako ojetá ze zahraničí - nejčastěji ze zemí Beneluxu. Jelikož se Grand C4 Picasso často využívá jako rodinné auto, nejsou u ojetin vyjímkou drobné rýhy v laku, promáčkliny karoserie či poškození interiéru. 

Do ČR se však dováží i totálně havarovaná auta, která jsou zde levně opravena a nabízena jako nebouraná. Proto je důležité vždy prověřit historii vozu v ČR i zahraničí - záznamy o poškození i najetých kilometrech obsahuje např. systém AUTOTRACER, kde lze vůz prověřit online

Ojetý Peugeot 5008 

U Peugeotu 5008 je situace opačná, neboť 70 % v Česku registrovaných vozidel bylo zakoupeno (a provozováno) zde u nás. Díky tomu lze o historii vozů dohledat ještě více informací, než u vozidel dovážených. Zároveň si 5008 lépe drží hodnotu než testovaný Citroën.

I u Peugeotu se však můžete setkat s totátlně havarovanými vozidly, proto je dobré prověřovat historii i u aut z České republiky.