Volba preferencí 

Ačkoliv mají Tiguan a Touran mnoho odlišností, pod kapotou to jsou velmi podobná auta. Obě stojí na platformě MQB. Touran nabízí větší vnitřní prostor vhodný pro početnější rodiny, na druhé straně Tiguan můžete pořídit i s pohonem všech kol, což se v mnoha částech České republiky jistě hodí. 

Jak jsou na tom ojetiny? 

U ojetin se tradičně rozdíly mezi příbuznými modely zvětšují a to na základě jejich oblíbenosti, spolehlivosti či nabídce na trhu. Jak jsou na tom modely VW Tiguan a Touran jsme společně s dalšími odborníky rozebrali v dalším díle pořadu Autosalon.tv: 

Ojetý vůz před koupí důkladně prověřte

U ojetiny je stejně jako u každé jiné věci velmi důležité vědět, co vlastně kupujete. Vždy si proto před koupí auta důkladně prověřte jeho historii v největší databázi záznamů o ojetých vozech v Evropě na Cebia.com. Historii lze prověřit v ČR i zahraničí a kontrola mimo jiné zahrnuje historické záznamy tachometru, záznamy o poškození vozidla, fotografie a mnoho dalšího. 

Ideální je také na prohlídku vozu přizvat zkušeného automechanika nebo se s prodejcem domluvit na technické prohlídce auta v autoservisu.