Tento případ nám „přihrála“ slovenská pojišťovna, která nás dotazovala na cenu tohoto auta pro uzavření pojištění. Auto si právě koupil nový majitel a ten si auto chtěl havarijně pojistit. Aby také ne – i když se jedná o více než sedm let staré auto, tak jeho cena se stále pohybuje ve vyšších stovkách tisíc korun.

Je ovšem otázka, jestli by byl nový majitel nadšen, kdyby si svého právě zakoupeného Lexuse prověřil v naší službě AUTOTRACER. Ve výpisu jeho historie se totiž objevily čtyři poškození. Auto původně pochází z USA, kde bylo havarováno poprvé na zadní část. Dostalo ránu na levý zadní blatník, jak je vidět na fotce. V americké aukci si tuto bouračku vyhlédl zájemce z Polska a tam byl také v roce 2017 registrován. Během čtyřleté mise v Polsku prodělal Lexus další dvě menší poškození a v roce 2021 se stěhoval na Slovensko.

Na Slovensku ho pak stihlo další poškození s odhadem ceny opravy přes 35 000 Euro. Přesto bylo auto opraveno a nedávno se objevilo ve slovenské inzerci.

2023.17 - Penize - Lexus nebouran - kolaz

V inzerci je uvedeno „nehavarováno“? Nevěřte a prověřte

V drtivé většině inzerátů ojetých aut se nikdy nedozvíte, že auto bylo v minulosti poškozeno. Pokud je prodejce auta přímo dotázán na havárii vozidla, pak často používá vyhýbavé odpovědi jako „nemělo by, ale to víte, u ojetého auta člověk nikdy neví…“ nebo pokud prodejce poškození přizná, pak se snaží často bagatelizovat – „byla to jen kosmetika…škrábnutí…“. Pamatujte, že prodejce auta se vždy bude snažit auto prodat a nebude příliš ochotný sdělovat temné stránky historie prodávaného auta. Proto se vždy snažte auto maximálně prověřit všemi dostupnými cestami. Prvním krokem může být naše služba na www.cebia.cz a dalším důležitým krokem je fyzická prohlídka auta – tu vám nejlépe zajistí nezávislý odborník. Na webu je možné dohledat firmy i s recenzemi, které se kontrolou aut zabývají. Věřte nám, vyplatí se to.

Společnost Cebia dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Pro motoristy nabízí především komplexní online službu AUTOTRACER, která umožňuje rychlé prověření historie ojetých aut. Kromě online prověření nabízí dále řadu dalších služeb pro prověřování původu, originality a identifikaci vozidel. Informace o našich službách naleznete na www.cebia.cz.

Máte dotazy k naší službě AUTOTRACER? Napište nám na cebia@cebia.cz.