V Německu totálně havarovaná

Ve výsledku prověření historie Cebia totiž narazil na záznam o poškození v Německu z ledna 2018. A to včetně rozsáhlé fotogalerie. Vůz byl doslova zdemolován prudkým nárazem do zadní části. Celý zavazadlový prostor se zhroutil a zničena byla i zadní náprava. Náklady na opravu byly vyčísleny na 34 663 Euro (téměř 900 tisíc korun) a škoda byla klasifikovaná jako ekonomická totální havárie. Jinými slovy: oprava vozu by byla dražší než jeho hodnota.

Octavia-poskozeni

Po třech měsících jako nová

Za pouhé tři měsíce po nehodě bylo auto dovezeno a zaregistrováno v České republice. Samozřejmě již v "opraveném" stavu. Od té doby v ČR jezdí a před nedávnem bylo znovu na prodej. Těžko říci, zda současný majitel o minulosti své Škody Octavia ví. 

L9Yb9WrOCvyUNlc0sYs2zHOG6axcq5rHPdS2w_3ZnEt0Oql5-aOUp-F7xlL9c3rDCzqpf1OqF45xM8kqbjwM3LOlRbfO-5LBZ8dGjDQiPsWt82KpBkcBQ498-R_13dLl5GvTsZt0JfgDu6p1nkWKobFWM8lpx7REpclJ9pWjCkgKD13cNm2zZoemJLL4f5U00

Lze takové auto vůbec opravit? 

Opravit se dá samozřejmě cokoliv, záleží pouze na financích. I těžce havarovaný vůz jako je tato Octavia lze opravit v takové kvalitě, aby odpovídal všecm bezpečnostním a kvalitativním normám. Nicméně taková oprava (podle servisních postupů výrobce a za použití originálních dílů) by stála výše uvedených 34 663 Euro, což by nedávalo žádný ekonomický smysl. 

Proto se v případě tohoto vozu kloníme spíš k tomu, že byla oprava provedena s cílem vydělat na následném prodeji co nejvíce peněz - tzn. bez dodržení výrobcem daných servisních postupů a za použití neoriginálních nebo použitých dílů.

Tímto způsobem opravená vozidla mohou být při autonehodě smrtelně nebezpečná pro svou posádku, jak dokazuje např. toto video:

Kupující by měl historii vozu znát 

Někteří motoristé by do podobného vozu v životě nesedli, jiným to ale vadit nemusí. V každém případě by měl zájemce o koupi vozu znát jeho historii včetně informací, kým a jak bylo poškození opraveno. 

Koupě automobilu je pro většinu z nás významnou investicí, proto je dobré vůz vždy důkladně prověřit