Ve výpisu informací z naší služby totiž uživatel našel překvapivou informaci, že na vozidle je evidována pojistná událost s kalkulací nákladů více než 45 000 Euro. U našeho záznamu pojistné události ovšem nebyly fotky, takže se domníval, že se jedná o chybu a kontaktoval nás s tím, že máme pravděpodobně u tohoto auta chybu v datech.

Chyba to nebyla, fotky jasně ukázaly poškození auta po kompletním zaplavení

Kolegyně z naší zákaznické podpory na základě upozornění uživatele poslala dotaz do zdroje dat, aby ověřili, zda jsou zobrazené údaje v pořádku. Datový zdroj nám nejen potvrdil, že záznam o poškození je platný, ale dodal nám další informace k tomuto případu a poslal dokonce fotky z ohledání poškozeného Jimny.

Když uživatel uviděl fotky poškození, nemohl uvěřit, že krásný Jimny z inzerce, kterého si v Německu vyhlédl, byl takto významně poškozen. Auto bylo totiž až po střechu zaplaveno vodou. Celý vůz byl od bahna, bahno a špína z kalné vody byla také v celém interiéru a voda se dostala do všech zákoutí auta včetně motoru a elektroinstalace.

Uživatel nám velmi vřele děkoval, že jsme mu „zachránili“ přibližně 750 000 Kč, za které byl v přepočtu Jimny v inzerci nabízen. Od koupě samozřejmě ustoupil a do Německa díky Cebii ani nemusel vyjet.

2023.18 - Jimny zatopene mozaika

2023.18 - jimny opraveneNašli jste si auto v zahraniční inzerci? Prověřte si jej ještě předtím, než se pro něj vydáte

Ani v zahraniční inzerci nebývá často uveden VIN vozidla, na Mobile.de jej najdete dokonce velmi výjimečně. Přitom VIN je právě jedinečným identifikátorem, pomocí kterého můžete zjistit údaje z historie vozidla. Neváhejte tedy komunikovat s prodejcem a požádejte jej, ať vám pošle nejen VIN vozidla, ale také případně dokumenty k vozidlu, např. technický průkaz, servisní knížku, atd. Solidní prodejce by neměl mít problém vám poskytnout elektronickou cestou kopie všech důležitých dokumentů. Pokud vám je poskytnout odmítá, pak v tom případě vám radíme, abyste se měli na pozoru. Pomocí získaného VIN poté můžete přes naši službu na www.cebia.cz získat další údaje z historie vozidla, které v žádném jiném dokumentu nemusí být zaznamenány – podobně jako v našem příběhu o Suzuki Jimny. Věřte nám, vyplatí se to.

Společnost Cebia dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Pro motoristy nabízí především komplexní online službu AUTOTRACER, která umožňuje rychlé prověření historie ojetých aut. Kromě online prověření nabízí dále řadu dalších služeb pro prověřování původu, originality a identifikaci vozidel. Informace o našich službách naleznete na www.cebia.cz.