Na základě našeho prověření vozidla a z něho vyplývajícího podezření na stočení km kontaktoval uživatel polského prodejce vozidla emailem. Polský prodejce samozřejmě vše popřel – vozidlo je v naprostém pořádku, stočené není a k dispozici je i servisní knížka.

Nejdříve se rozčílil...

Potenciální kupec tedy zvedl telefon a kontaktoval naši zákaznickou podporu. Do telefonu pak kolegyni sdělil informace, které zjistil přímo u polského prodejce a rozčiloval se, proč máme u vozidla uveden chybný záznam, který ukazuje na údajné stočení vozidla.

... a pak se omluvil - auto bylo nejen stočené, ale i bourané

S kolegyní na lince pak procházeli společně výpis a kolegyně jej upozornila na část s fotkami. Když se uživatel pozorně podíval na zobrazené fotky, tak nastalo ve sluchátku na notnou chvíli ticho. Ve výpisu totiž nebyly jen fotky z inzerce, ale také fotky poškozeného auta ze švýcarské aukce. Vozidlo bylo bouráno na přední část, aktivovány byly čelní airbagy a na straně spolujezdce také boční airbagy. A jako „bonus“ navíc na jedné z fotek byla palubka se svítícím stavem km, který prokazoval stočení vozidla.

Konec příběhu byl krátký a rychlý – pán se do telefonu kolegyni omluvil, poděkoval a pro auto do Polska nejel.

2023.20 - Penize.cz - BMW stočené i bourané

Věnujte pozornost všem údajům z našeho výpisu historie

Pokud už uděláte ten první správný krok a auto si v naší službě na www.cebia.cz prověříte ještě před nákupem, pak věnujte pozornost všem údajům v našem výpisu. V klidu si sedněte, projděte si všechny jednotlivé kategorie a přečtěte si také vysvětlující texty k jednotlivým sekcím a záznamům ve výpisu. Jen tak vám neunikne žádná důležitá informace a může vám to výrazně pomoci v dalším postupu při kontrole auta. A pokud shledáte, že podle našeho výpisu je z vašeho pohledu vše v pořádku, pak ještě nejásejte a určitě se soustřeďte na fyzickou prohlídku auta v místě prodeje – nejlépe s nezávislým technikem, který autům dobře rozumí. Takové odborníky najdete dnes na internetu i se zákaznickými recenzemi. Věřte nám, vyplatí se to.

Společnost Cebia dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Pro motoristy nabízí především komplexní online službu AUTOTRACER, která umožňuje rychlé prověření historie ojetých aut. Kromě online prověření nabízí dále řadu dalších služeb pro prověřování původu, originality a identifikaci vozidel. Informace o našich službách naleznete na www.cebia.cz.

Máte dotazy k naší službě AUTOTRACER? Napište nám na cebia@cebia.cz.