Na internetu je záplava inzerátů zánovních i ojetých vozů. Jen v některých z nich ale naleznete VIN kód inzerovaného auta (více o VIN naleznete v našem průvodci). 

Proč prodejci VIN neuvádí? 

Expert Pepa z Autosalonu doslova říká:

"Vybírat si inzerát, kde není VIN, je jako kupovat zajíce v pytli. Znamená to, že auto nebo prodávající něco skrývá - pravděpodobně vadu!"

Prodejci velmi dobře vědí, že podle čísla VIN lze dohledat a prověřit historii vozidla - což pro ně často může být problém. Zájemcům o vůz se tímto způsobem snaží zamezit v prověření historie a odhalení třeba stočeného tachometru, zatajené předchozí havárie apod. 

Některá auta ani neexistují

Na českých inzertních portálech lze snadno narazit i na falešné inzeráty. Často se jedná o oblíbený model s nízkým počtem najteých kilometrů za bezkonkurenční cenu. Jediný problém je, že takové auto neexistuje. Inzerátem se prodejce snaží nalákat zájemce do své provozovny a pak jim vnutit auto jiné - často dražší, nebo v horším stavu. 

Expert Pepa radí:

"Inzerát bez VIN čísla prostě ignorujte, ono totiž takové auto třeba ani vůbec neexistuje.."

Každé vozidlo lze prověřit on-line na Cebia.com.

Systém dokáže odhalit stočený tachometr, předchozí poškození či odcizení. Data v systému navíc pochází z více než 32 zemí včetně Německa.