Projekt na podporu a zvýšení bezpečnosti silničního provozu Nebouram.cz má za cíl motivovat řidiče k osvojování si zásad bezpečné jízdy. Zapojte se do celorepublikové soutěže a vyzkoušejte si, jak se vyznáte v oblasti silničního provozu a získávejte za své znalosti zajímavé ceny! Moto soutěže zní: KDO SOUTĚŽÍ, NEBOURÁ! Navíc opakování je matka moudrosti a čím víc bude prověřených a informovaných řidičů, tím bude na cestách lépe! 

Projekt vychází ze stavu, že v současné době řidiči získávají řidičský průkaz úspěšným absolvováním autoškoly a je pouze na jejich zodpovědnosti, zda se průběžně seznamují se změnami zákona a doplňují si tak své znalosti. Soutěž je postavena na několika motivačních úrovních a její hlavní myšlenkou je, aby se účastník zapojil co nejvíce, což také hlásá slogan soutěže: "Čím více se zapojíš, tím více se dozvíš, naučíš a zároveň můžeš získat na odměnách!" O kvalitě projektu bezpochyby svědčí také záštity od BESIP, Policie ČR, Ředitelství silnic a dálnic ČR či Státního fondu dopravní infrastruktury. 

Jak soutěžit?

Soutěží se na webové stránce www.nebouram.cz nebo prostřednictvím mobilní aplikace Nebouram.cz. Každý účastník soutěže má možnost hrát každý den, zodpovědět Denní výzvu. Otázky se týkají Zákona o provozu na pozemních komunikacích číslo 361/2000 Sb. a věnují se tématům týkajících se všech oblastí zákona cílené například na dítě v autě, bezpečné chování za volantem, dopravní značky, přepravu zvířat, právo přednosti v jízdě, chování na železničním přejezdu a mnoho dalších. Každý týden se pak soutěžícím zobrazuje ještě 6 krátkých testů o 10 otázkách. Po ukončení testu si může soutěžící provést kontrolu odpovědí s vysvětlením správné odpovědi, a to včetně odkazu na příslušný paragraf zákona. 

A to ještě není vše! Soutěžící si může projít animace vytvořené z pohledu řidiče zpracovanou na téma, které nám obecně dělá na silnicích potíže nebo na téma, které se ze statistik projektu vygenerovalo větším počtem chybně zodpovězených otázek. Pravidlo ZIPu, chování řidičů na železničních přejezdech, střet se zvěří a další. Soutěžící má možnost si nejdříve téma podrobně nastudovat ve vzdělávacím materiálu a následně si animaci projít. 

Co získáte?

Kromě toho, že si každý soutěžící prohloubí své znalosti a zároveň se naučí i něco nového, sbírá za správné odpovědi body, které ho dovedou až do finálního slosování o hodnotné ceny, a zlaťáky, za které si může v průběhu celé soutěže průběžně vybírat ceny dle vlastního výběru. A že je z čeho vybírat…podívejte se na www.nebouram.cz

Ceny do soutěže poskytují partneři Cebia, EuropAssistance, AAA Auto, Aplikace Záchranka, Automotodrom Brno, Moorys, První pomoc živě, Sdrive polygon Hradec Králové, Žena v autě.cz, Nakladatelství Svojtka, Radio Impuls.