„Akce spočívala v tom, že konkrétní ojeté auto Ford Galaxy se skutečným nájezdem kilometrů téměř 190.000 km jsme postavili ve velkých českých městech na místo, kde se vyskytuje větší množství lidí - před nákupní centra Tesco a kolemjdoucí lidé pomocí hlasovacích lístků tipovali, kolik má vystavené auto skutečně najeto. Měli možnost si auto celé důkladně prohlédnout, samozřejmě kromě tachometru. Hlasující, který byl nejblíž skutečnému stavu najetých kilometrů, v každém městě vyhrál,“ popisuje myšlenku akce vedoucí autobazaru D1 CARS Michal Tomaštík.

„Přestože jsme si již předem ověřili v našem autobazaru, že lidé budou tipovat výrazně méně, než je realita, výsledek nás překvapil. Z celkových 242 zúčastněných lidí 132 tipovalo, že vystavené vozidlo má najeto pod 100.000 km, tedy minimálně o 90.000 km méně, než ve skutečnosti mělo. Tito lidé by se tedy stali snadnou obětí prodejce-podvodníka, který by toto auto nabízel stočené o 80 až 100.000 km a díky tomu by ho mohl zdražit o 50 až 60.000 Kč. Průměrně lidé tipovali 109.600 km, což je výrazně méně, než vozidlo mělo najeto,“ komentuje výsledky průzkumu Michal Tomaštík.

„Spojili jsme se při této akci s autobazarem D1 CARS, protože akce jasně ukazuje, že se běžní motoristé prostě nemohou při výběru ojetého vozidla spoléhat na to, že poznají stočený tachometr. Když na vozidle proběhne důkladná předprodejní příprava a auto se naleští zvenčí i zevnitř, člověk nepozná stočení o 100.000 km podle opotřebovaných plastů interiéru, osahaného volantu, ošlapaných pedálů a podobně, jak se často uvádí. Jedinou možností je zjistit si historii vozidla z dostupných zdrojů,“ říká Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

 

Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel.

Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech. 

Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.

Sledujte nás na Facebooku

 

D1 CARS s.r.o., je obchodní společnost se zaměřením na nákup a prodej vozů ve stáří
do 5 let, pocházejících převážně z operativních leasingů ze západní Evropy i České Republiky.

Společnost byla založena v roce 2008 s jasnou vizí transparentního prodeje, kterou do dnešního dne D1 CARS neopustila.

Základem transparentnosti obchodu je zejména písemná záruka u vozů v "Garančním programu" s možností odstoupení od kupní smlouvy v případě zjištění rozporu najetých kilometrů a uvedení pravdivého čísla karoserie (VIN) u každého inzerovaného vozu, bez rozdílu stáří nebo značky.

Nabídka služeb a způsob prodeje společnosti D1 CARS jsou dostupné na www.d1cars.cz nebo při osobní návštěvě ve Velkém Meziříčí u dálnice D1 exit 146.

Kontakt pro média:

Michal Tomaštík - vedoucí autobazaru D1 CARS s.r.o.

tomastik@d1cars.cz

Tel.: +420 724 560 249