Koncept značkového prodeje ojetých vozidel ŠKODA Plus staví na nabídce po technické stránce kvalitních a prověřených vozů s jasně garantovaným původem a stavem ujetých kilometrů. Tato vozidla jsou nabízena především prostřednictvím inzertních portálů, kde vyhledává ojetá vozidla obrovské množství zájemců. „Na inzertních portálech se chceme odlišit a vyčlenit naši nabídku kvalitních vozů z masy inzerce obyčejných autobazarů a fyzických osob. Právě v tom nám pomáhá systém hodnocení historie vozidel Cebia REPORT. Zákazník vidí OSVĚDČENÍ na inzertním portálu přímo na kartě vozu. Má tak ihned k dispozici přehledný výsledek prověření historie vozidla včetně kontroly, zda vůz není stočený,“ řekl Milan Hladík, vedoucí Zákaznické centra ŠKODA AUTO, pod něhož spadá program ojetých vozů ŠKODA Plus. Nově jsou OSVĚDČENÍ zobrazována stejným způsobem i na domovském webu www.skodaplus.cz.

Cebia vyvinula systém Cebia REPORT pro zkvalitnění inzerce na největším českém inzertním portálu s novými a ojetými automobily - Sauto.cz. Cebia REPORT umožňuje přehledně zobrazit výsledek kontroly stavu tachometru, kontroly v databázi odcizených vozidel, závazků u leasingových společností, kontroly správnosti VIN a roku výroby. „Škodovky jsou nejvíce prodávané nové i ojeté vozy v ČR a proto i naše spolupráce trvá od samého počátku zavedení systému Cebia REPORT. Vozy nabízené v certifikovaném programu ŠKODA Plus jsou většinou po celou dobu jejich života servisovány ve značkových servisech a mají tedy průkaznou historii. Tyto vozy pak dostávají v našich OSVĚDČENÍCH dobrá ohodnocení. 80 % prověřených vozidel získává 4 nebo 5 hvězdiček, kde 5 hvězdiček je maximální možný počet. V běžných autobazarech dosahuje takového hodnocení jen kolem 20 % vozů,“ řekl Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

„Naši prodejci prověřují vozidla už při výkupu od zákazníků. K tomu nám slouží naše vlastní záznamy o historii vozidel, které doplňujeme o informace z Cebie. Ta čerpá data ze servisní sítě z ČR i ze zahraničí, od pojišťoven, z naší fotodokumentace atd. Nově dealeři využívají i on-line prověření exekuce nebo insolvence zákazníka. Díky této funkcionalitě mají možnost si obratem ověřit, zda osoba, která jim vozidlo nabízí při výkupu, není vedena v registru exekucí nebo insolvencí a v jakém rozsahu,“ doplnil Milan Hladík.


Cebia, spol. s r.o., je leader na trhu v prověřování původu a historie vozidel. Společnost dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Cebia nabízí vedle komplexní služby AUTOTRACER, která je dostupná on-line na cz.cebia.com, řadu dalších služeb pro prověřování původu a originality vozidel.

Cebia zajišťuje různé formy zabezpečení vozidel, mj. bezpečnostní značení oken OCIS a satelitní systémy Cebia SAT a UNIQA SafeLine. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech.

Od roku 2009 je společnost Cebia držitelem certifikátu jakosti dle normy ISO 9001:2008.