Pro partnery

Cebia SUMMARY 02/2020 | 17. 07. 2020

Pravidelný statistický souhrn trhu prodávaných ojetých vozidel za první pololetí letošního roku – Cebia SUMMARY 2/2020.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 01/2020 | 30. 04. 2020

Trh prodávaných ojetých automobilů výrazně ovlivnila opatření spojená s koronavirem. Během března poklesl počet dovezených ojetých osobních aut meziročně téměř o 33 %. Za celý první kvartál pak dovozy ojetin klesly o necelých 12 %. Spolu s tím se navýšil podíl prodávaných aut s tuzemským původem o tři procentní body na 53 %.

Celá zpráva

ČAP a ČKP vycházejí v době pandemie řidičům vstříc | 28. 04. 2020

Česká kancelář pojistitelů a Česká asociace pojišťoven se shodly s ministerstvem dopravy na zjednodušení některých procesů v souvislosti se současnou situací během vyhlášeného nouzového stavu.

Celá zpráva

Analýza vývoje cen nových a ojetých vozidel | 24. 03. 2020

Díky dnešní hektické době je snaha o prognózu budoucího vývoje cen nových a ojetých vozidel úkol hodný téměř pro majitele křišťálových koulí. Společně věříme, že tato dnešní doba brzo pomine a věštění budeme moci nahradit seriózní prací s daty, která zohlední novou situaci na automobilovém trhu – snížení výroby nových vozidel, možné omezení vysokých nákladů na elektromobilitu či byť jen dočasné omezení možností importu nových či ojetých vozidel.

Celá zpráva

Pětina dovezených ojetých aut pochází z jiné země, než tvrdí prodejci | 04. 03. 2020

Každé páté dovezené ojeté auto (21 %) pochází ve skutečnosti z jiné země, než tvrdí prodejce. Nejčastěji se jedná o země jihovýchodní, východní či severovýchodní Evropy. Pět procent aut s nesprávně uvedeným původem pochází dokonce z jižní Afriky, Ománu, jižní Ameriky či ze zemí Perského zálivu. Kupujícím pak prodávající nejčastěji tvrdí, že auto bylo dovezeno z Německa, nebo že se jedná o ojetý vůz s tuzemským původem. Vyplynulo to z analýzy, kterou Cebia zpracovala na více než 47 000 náhodně vybraných inzerovaných dovezených ojetých autech. Jako země původu vozidla se považuje země, pro kterou bylo vozidlo vyrobeno. V rámci této analýzy navíc Cebia odhalila desítky předělaných aut či kradených vozů s pozměněnou identitou. Loni bylo přitom každé druhé prodávané ojeté osobní auto dovezené ze zahraničí. V uplynulém roce se do Česka dovezlo 177 261 osobních ojetých aut.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 4/2019 | 05. 02. 2020

Společnost Cebia provedla analýzu trhu ojetých vozidel určených k prodeji v roce 2019 s cílem identifikovat trendy a strukturu tohoto trhu. Jednotlivé sledované parametry byly vyhodnoceny na vzorcích prodávaných ojetých vozidel a byly doplněny z dat Svazu dovozců automobilů (SDA), importérů vozidel, informací zveřejněných autobazary, z interních dat a zkušeností společnosti Cebia a z dalších zdrojů.

Celá zpráva

Kvalita autoservisů se loni mírně zhoršila, Praha zůstává na špičce | 27. 01. 2020

Kvalita autoservisů se v loňském roce mírně zhoršila, Praha však zůstává v kvalitě provedení oprav na špičce. Nejčastější závady, se kterými se auditoři při kontrolách setkávali, byly neúplně sepsané zakázkové listy, kdy chyběly podpisy, skutečný stav tachometru, stav pohonných hmot ve vozidle, předběžný termín dokončení servisu ad., dále nepředložené vyměněné díly s „rychlou skartací“, nevyplněné elektronické servisní knížky a znečištění vozidel v souvislosti se servisní zakázkou. Nejhorší hodnocení vykázala kontrola oprav po pojistných událostech. Velký podíl na zhoršení výsledků má přetrvávající krize na trhu práce. Vyplývá to z ročního vyhodnocení služby AUDIT SERVISŮ, kterou společnost Cebia poskytuje od října 2017.

Celá zpráva

Poptávka po dieselech opět ožívá, Octavia 1.6 TDI může podražit | 04. 12. 2019

Poptávka po dieselech opět ožívá a vliv aféry Dieselgate na prodej vozů v České republice definitivně skončil. Vypovídá o tom řada ukazatelů z trhu jak nových, tak ojetých aut. Nejvíce patrné je to na Škodě Octavii, která je dlouhodobě nejprodávanějším vozem mezi novými i ojetými automobily. Nyní je navíc podle dat ideální okamžik pro koupi dieselové verze v provedení 1.6 TDI, která se už ve čtvrté generaci Octavií neobjeví a současné vozy tak mohou podražit. Jak se aféra Dieselgate v Česku projevila, jak se v posledních měsících začala situace obracet a jaký vliv má generační obměna na neprodávanější vozy v Česku?

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 3/2019 | 19. 11. 2019

Společnost Cebia provedla analýzu trhu ojetých vozidel určených k prodeji v prvních třech kvartálech roku 2019 s cílem identifikovat trendy a strukturu tohoto trhu. Jednotlivé sledované parametry byly vyhodnoceny na vzorcích prodávaných ojetých vozidel a byly doplněny z dat Svazu dovozců automobilů (SDA), importérů vozidel, informací zveřejněných autobazary, z interních dat a zkušeností společnosti Cebia a z dalších zdrojů.

Celá zpráva

68 % inzerátů neuvádí VIN vozidla. Mohou krýt stočený tachometr či havárii | 25. 09. 2019

Téměř tři pětiny inzerátů (57 %) na ojetá auta neuvádí VIN kód vozidla. Ze 43 % inzerátů, u nichž VIN uvedený je, je ale u každého čtvrtého inzerátu uvedený špatný VIN kód, tedy takový, který k danému vozidlu nepatří, či není uvedený celý. Důsledkem toho je, že u většiny inzerovaných ojetých vozidel si kupující nemohou ověřit jejich historii včetně najetých km bez toho, aniž by museli kontaktovat prodejce, aby jim VIN kód vozidla sdělil. Nemalá část prodejců nechce VIN kód zveřejňovat právě z důvodu, aby kupující neměl možnost zjistit, že má vůz stočený tachometr, je ve skutečnosti starší, byl havarovaný či jinak závadový. Neuvádění VIN kódu v inzerátech tak často kryje nekalé praktiky při prodeji ojetých aut.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 2/2019 | 15. 08. 2019

V první polovině letošního roku došlo k dalšímu poklesu počtu dovezených ojetých osobních automobilů ze zahraničí (meziročně o 2,7 %). K meziročnímu poklesu došlo poprvé v prvním kvartálu letošního roku, vzhledem k relativně krátké době však z toho nelze vyvozovat nový trend. Navíc v červenci, tedy na začátku druhého pololetí, došlo naopak k meziročnímu nárůstu, kdy počet dovezených osobních aut byl v tomto měsíci nejvyšší od roku 2008. Zda se trh dovezenými vozy nasytil, či zda poptávka umožní prostor pro navýšení počtu dovezených aut, ukážou příští měsíce.

Celá zpráva

Cebia SUMMARY 1/2019 | 10. 05. 2019

Společnost Cebia provedla analýzu trhu ojetých vozidel za první čtvrtletí 2019, jejímž cílem je analýza struktury a identifikace trendů trhu s ojetými vozidly. Jednotlivé sledované parametry byly vyhodnoceny na vzorcích prodávaných ojetých vozidel a byly doplněny z dat Svazu dovozců automobilů (SDA), importérů vozidel, informací zveřejněných autobazary, z interních dat a zkušeností společnosti Cebia a z dalších zdrojů.

Celá zpráva

Rychlá pomoc bývá při nehodě v noci zásadní. Jak ji v bezvědomí přivolat? | 30. 04. 2019

Pocit bezpečí v autě proměnil v posledních letech automobilový trh. Zájem o vozy SUV významně za roste a jejich podíl na trhu nových aut se za poslední tři roky zvýšil z 18,2 % na 31,2 %. Lidé chtějí více než dříve velké auto, které v případě nehody nabízí maximální šanci na přežití. Mít však pouze velké auto často nestačí. V případě nehody je totiž neméně důležité, aby se ke zraněným dostala včas záchranná služba.

Celá zpráva

Mobilní aplikaci Carolina si za rok stáhlo více než 50 000 motoristů | 15. 01. 2019

Mobilní aplikace Carolina již oslavila rok od svého spuštění. Za tuto dobu si ji stáhlo více než 50 000 motoristů a získala více než 40 000 registrovaných uživatelů.

Celá zpráva

Objednejte si samolepky s novým logem Cebia ZDARMA | 31. 07. 2017

Nabízíme Vám nový propagační materiál Cebia, a to zcela ZDARMA

Celá zpráva

Provizní program affiliate | 31. 07. 2017

Nabízíme Vám nový program affiliate, který Vám přináší možnost výdělku.

Celá zpráva

Jak se letos vyvíjí trh s ojetinami? | 31. 07. 2017

Růst počtu dovážených ojetin zpomaluje

Celá zpráva

Pořádáme další setkání s prodejci ojetých vozidel – Cebia FORUM 2 | 10. 02. 2017

Přijďte s námi diskutovat 16. 2. 2017 do Top Hotelu

Celá zpráva

Výsledek nezávislého průzkumu mezi českými motoristy | 10. 02. 2017

Téměř polovina prodaných ojetin má skryté vady

Celá zpráva

Jak se vyvíjel trh s ojetinami v roce 2016? | 10. 02. 2017

Vloni trh s ojetými vozidly rostl, nejvíce dovážené ojetiny.

Celá zpráva

Autobazar Montekarlo | 25. 10. 2016

Podívejte se na 3. díl seriálu Autobazar Montekarlo, kde hlavní roli hraje Cebia

Celá zpráva

Pořádáme zcela novou akci – Cebia FORUM | 25. 10. 2016

Chceme se setkávat s prodejci ojetých vozidel a diskutovat

Celá zpráva

Jak se snadno pozná chybějící nebo nefunkční filtr pevných částic? | 25. 10. 2016

Podívejte se na video s jednoduchým návodem

Celá zpráva

Dvě třetiny lidí mylně hledají ve VIN kódu rok výroby vozidla | 25. 10. 2016

Podle výsledku průzkumu mezi českými motoristy se více než 66 % motoristů mylně domnívá, že ve VIN kódu vozidla je zakódovaný rok výroby vozidla

Celá zpráva

Podvodné stáčení tachometrů vozidel Škoda | 01. 08. 2016

Ve spolupráci s redakcí Světa motorů jsme odhalili 8 dovezených ojetých aut

Celá zpráva
1 2 3 >>