Pro zákazníky

Jak překonat imobilizér do 5 minut | 27. 03. 2014

V minulém vydání Cebia NEWS jsme Vám ukázali pár falešných způsobů, jak se dostat do auta bez klíčků pomocí mobilu.

Celá zpráva

Pokutám ze zahraničí se již nevyhnete | 27. 03. 2014

Pokud jste dosud spáchali dopravní přestupek v zahraničí, byla Vaše identifikace pro zahraniční policii díky nepropojenosti systémů jednotlivých zemí velice složitá.

Celá zpráva

Pozor na vraky, které se opravené dostávají do bazarů a následně na silnice | 27. 03. 2014

Nedávno jsme dostali upozornění na automobil od jeho původního majitele, který chtěl naším prostřednictvím varovat všechny případné zájemce o něj.

Celá zpráva

Auta dovážená z USA jsou potencionálně nebezpečná pro silniční provoz | 25. 02. 2014

Každoročně se dováží z USA do Evropy desetitisíce vozidel. Mnohá z takto dovážených aut jsou kvalitní, většina však bohužel není. A země, do které se ze zámoří dovážejí, nemusí být ta, v níž jsou vozy pak prodávány a provozovány.

Celá zpráva

Falešná dvojčata | 25. 02. 2014

Přečtěte si, jak neuvěřitelné příběhy se v naší branži stávají.

Celá zpráva

Počet vloni odcizených vozidel v ČR poprvé po 10 letech stoupl | 25. 02. 2014

Z 10.403 vozidel za rok 2012 vrostl celkový počet krádeží dvoustopých motorových vozidel na 10.736 v roce 2013. Přitom tento počet klesal ročně již od roku 2003.

Celá zpráva

Jak otevřít auto mobilem | 25. 02. 2014

Nedávno jsme zaznamenali maily s jednoduchými návody, jak se dostat do auta bez klíčků. Co všechno si lidé nevymyslí…:

Celá zpráva

Zajímá Vás, jaká ojetá auta se vloni nejvíc prodávala? | 17. 01. 2014

Možná nevíte, že se ročně prodá 3,5 x víc ojetin než nových vozů? A počet prodaných ojetin roste, kdežto počet nových klesá. Díky tomu však stárne český vozový park a určitě to neprospívá ani stavu ovzduší, ani nehodovosti, ani počtu mrtvých na silnicích, kde jsme daleko za evropským průměrem.

Celá zpráva

Poptávka po prověřených ojetinách motivuje bazary k dalším podvodům | 17. 01. 2014

Řada z vás nás často upozorňuje, že bazary inzerují vozidla jako „prověřená od Cebie“ nebo na svém webu uvádějí „všechna vozidla prověřená…“ a přitom u nás auta neprověřují vůbec nebo zdaleka ne všechna. Hlad zákazníků po prověřených autech bohužel motivuje některé prodejce k takovýmto podvodům. Víme o tom, ale kontrola není vzhledem k množství bazarů a jimi nabízených aut jednoduchá. Navíc, i když vozidlo je prověřené ještě neznamená, že je bez vady. Naopak právě výsledek prověření většinou odhalí nějaký problém v historii vozidla.

Celá zpráva

Někdy nestačí základní prověření | 17. 01. 2014

Uvádíme další příběh, který nám poslal zákazník. Ten postupoval při koupi zdánlivě obezřetně – u auta si prověřil základní údaje z historie a u autorizovaného servisu si ověřil technický stav. Přesto se spálil a podle dalšího šetření to vypadá, že si koupil tak zvané dvojče, tedy odcizené auto předělané na legální doklady z jiného, totálně havarovaného vozidla.

Celá zpráva

Za naše letošní úspěchy vděčíme i Vám | 13. 12. 2013

Dovolte nám jen stručně uvést několik čísel, která vypovídají o úspěších společnosti Cebia v letošním roce

Celá zpráva

Koupila auto stočené, omlazené a dovezené bůhvíodkud | 13. 12. 2013

Uvádíme další příběh, který nám poslal zákazník. Zde se jedná o stočené a navíc omlazené auto, které bylo ojeté individuálně dovezené do ČR. Jednoduchým prověřením historie vozidla v našem AUTORACERu by se paní Lucie dozvěděla skutečný stav najetých kilometrů i skutečný rok výroby. Pomocí prověření původu vozidla PROVIN by zjistila, že vozidlo není z Německa, ale z Belgie. Třeba by si nakonec auto stejně koupila, ale mohla domluvit nižší cenu.

Celá zpráva

Golf za všechny peníze | 20. 11. 2013

Chceme Vám přinášet zajímavé a varovné příběhy, které dostáváme od našich zákazníků. Věřte nám, že se na trhu s ojetými vozidly děje tolik podvodů, že si tyto příběhy nemusíme vymýšlet. Bohužel většinou dostáváme příběhy zákazníků, kteří jsou v situaci, kdy už jim není pomoci. Jedinou prevencí, aby Vám Vaše „nové“ ojeté auto nepřinášelo jen starosti a finanční ztráty, je jeho důkladné prověření, než si jej koupíte.

Celá zpráva

Staňte se fanouškem Facebooku Cebia | 08. 11. 2013

Nedávno jsme spustili Facebook Cebie. Publikujeme plno zajímavostí, varování, soutěží, příběhů zákazníků, ale třeba i zábavnou aplikaci, kde se dozvíte horoskop svého auta.

Celá zpráva

Leptání automobilových skel je k ničemu! Auto ochrání pouze pískování | 30. 10. 2013

Značení automobilových skel je jednoduché, cenově dostupné a patří mezi nejefektivnější formy zabezpečení na trhu. Používají se dva způsoby: leptání a pískování kódu na sklo. Které je lepší, resp. které opravdu funguje?

Celá zpráva

Odhad velikosti trhu ojetých vozidel | 16. 10. 2013

Zajímá vás, jak je trh s ojetými vozidly velký a jaké jsou trendy jeho vývoje? Provedli jsme odhad počtu prodaných ojetých osobních vozidel za rok 2012.

Celá zpráva

Trendy krádeží vozidel v ČR v posledních letech | 21. 08. 2013

Rádi bychom Vás informovali o trendech krádeží vozidel v ČR v posledních letech.

Celá zpráva

Výsledek kontrolní akce České obchodní inspekce | 02. 08. 2013

Nedávno proběhla kontrolní akce České obchodní inspekce (ČOI), která během pilotní kontroly v několika vybraných autobazarech zjistila, že jejich provozovatelé klamou spotřebitele.

Celá zpráva

Auto vybavené Keyless systémem Vám mohou snadno ukrást | 31. 07. 2013

Rádi bychom Vás upozornili na relativně snadnou možnost odcizení vozidla vybaveného Keyless systémem, který má řidiči poskytovat bezklíčkové otevírání a startování vozu. Nová technologie Q-Key umožňuje otevření a nastartování vozu beze stopy a bez použití násilí během pár vteřin. Nebezpečí se týká statisíců vozidel v ČR, protože technologií Keyless je vybaveno stále více vozů nejen prémiových značek.

Celá zpráva

Jaké ojetiny se prodávají? | 15. 07. 2013

Rádi bychom se s Vámi podělili o výsledky našeho průzkumu na rozsáhlém vzorku více než 75 tisíc ojetých osobních a užitkových vozidel prodaných v různých autobazarech v ČR za poslední 3 roky (rok 2013 za prvního půl roku).

Celá zpráva
<< 2 3 4