Jiný design, stejná technika

Ačkoliv se SUV Škoda Karoq a Seat Ateca výrazně liší vzhledem, technicky se jedná v podstatě o identická auta. Ostatně vyrábí se i ve stejné továrně v Kvasinách. Oba vozy jsou postaveny na koncernové platformě MQB, mají totožnou šířku a v délce je liší pouze 19 mm ve prospěch Karoqu. I objem zavazdelníku je prakticky totožný - 521 litrů u Karoqu a 510 litrů u Atecy. 

Výběr motorů a převodovek je u obou vozů také stejný, jiné je však naladění podvozku. Zatímco Karoq sází na komfortní svezení, Ateca má podvozek naladěný trochu více do sportovna. 

Kterou ojetinu vybrat?

Pokud se mezi těmito dvěma vozy rozhodujete, určitě si pusťte srovnávací test od Autosalonu. U ojetin se totiž rozdíly zvětšují s ohledem na zůstatkovou hodnotu a původ vozidel. 

I mladé ojetiny prověřujte! 

Že jsou ojeté vozy do pěti let stáří bezpečná koupě bohužel v žádném případě neplatí. Nejen na českém trhu lze narazit na řadu mladých ojetin po totálních haváriích, s pochybným původem nebo stočenými kilometry. Proto před nákupem vždy prověřte historii vozu. Nejlépe v největší evropské databázi záznamů o ojetých vozidlech AUTOTRACER na webu Cebia.com