Auto si v naší službě AUTOTRACER prověřoval jeden z autorizovaných prodejců značky Škoda. Kontaktovali jsme jej, abychom se zeptali, jak na vozidlo přišli a co říkali, když se jim v našem výpisu historie auta zobrazilo takto rozsáhlé poškození.

Podle slov prodejce, který vozidlo prověřoval, hledal na internetu na inzertních portálech auta, která by mohli zakoupit a dovézt do ČR a poté nabízet k prodeji na svém dealerství jako ojetá vozidla. Procházel inzerce v okolních zemích, takže se dostal i na polské portály, kde narazil právě na tento již starší, ale oblíbený model Mercedesu. Na fotkách z inzerce vypadal velmi dobře, jednalo se o soukromého prodejce a cena byla také příznivá.

Protože tento autorizovaný prodejce je partnerem Cebia a využívá naše služby, tak samozřejmě auto prověřil v našem systému AUTOTRACER, stejně jako to dělá vždy před výkupem auta na bazar. Po zobrazení výpisu historie nevěřil vlastním očím. Auto prodělalo v historii celkem pět havárií, nicméně první čtyři nebyly nijak závažné. Poslední, pátá havárie, ovšem byla skutečně hrozivá – jak je vidět na fotkách. Mercedes evidentně šel, jak se lidově říká „přes boudu“. Poškozena byla prakticky celá karoserie a s ní samozřejmě velká část interiéru. Byly aktivovány airbagy a nárazem byl poškozen také motor. O celkovém rozsahu poškození vypovídá také výše škody, která byla pojišťovnou stanovena na téměř 200 000 zlotých, tedy více než jeden milion korun.

Přitom když se podíváte na opravené auto z inzerce, tak vypadá skutečně velmi dobře. Prodejce ovšem auto nezakoupil a ani pro něj do Polska nevyjel – díky naší službě, kterou používá již léta na všechna bazarová auta, ušetřil peníze a případnému budoucímu majiteli s velkou pravděpodobností také nepříjemné starosti.

2023.10 - koláž MB ML

Co dělat, abyste se vyhnuli takovým problematickým autům?

Jak vidíte, tak na takováto auta s divokou historií můžete narazit i na dealerstvích u autorizovaných prodejců. Proto platí i při nákupu u autorizovaných prodejců - auto před nákupem prověřte. Většina autorizovaných prodejců automobilů s námi spolupracuje, takže vám mohou náš výpis ze služby AUTOTRACER předložit. Určitě výpis historie po prodejci vyžadujte, stejně jako další dokumentaci k vozidlu, jako např. servisní knížku. Pokud chcete mít maximální jistotu, že vyberete správné auto, vezměte sebou na prohlídku odborníka - kamaráda nebo využijte některou z firem, které se kontrolou aut zabývají – na internetu je určitě najdete i s recenzemi. Věřte nám, vyplatí se to.

Společnost Cebia dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Pro motoristy nabízí především komplexní online službu AUTOTRACER, která umožňuje rychlé prověření historie ojetých aut. Kromě online prověření nabízí dále řadu dalších služeb pro prověřování původu, originality a identifikaci vozidel. Informace o našich službách naleznete na www.cebia.cz.

Máte dotazy k naší službě AUTOTRACER? Napište nám na cebia@cebia.cz.