E-aukce přitom má své výhody i pro motoristu-jednotlivce jak pro prodej svého auta, tak pro nákup nového ojetého auta.

Prodej auta

Hlavní výhodou je to, že své auto do aukce zaregistrujete online z domova za cenu, kterou si sami stanovíte a neplatíte žádný aukční poplatek, provizi, ani kauci. Cenu ojetého auta určujete vy. Vaše auto pak v aukci draží řada zájemců především z řad autobazarů. Dosáhnete tak nejlepší ceny aktuálního trhu rychle, pohodlně a bez stresů z vyjednávání a smlouvání.

Oproti tradičním nástrojům prodeje auta se tak vyhnete inzerci auta na inzertních portálech, následným prohlídkám se zájemci, smlouvání o ceně, sepisování kupní smlouvy. Nemusíte ani objíždět autobazary a licitovat s nimi, kdo vám nabídne vyšší výkupní cenu, ani absolvovat zdlouhavý komisní prodej.

Koupě auta

V nabídce e-aukcí jsou atraktivní vozy, ke kterým se běžně v inzerci nebo v nabídce autobazarů nedostanete. Většina vozidel pochází z ukončených operativních leasingů , předčasně ukončených smluv finančního leasingu a úvěru nebo z firemních fleetů. Nabízená auta mívají vyvolávací cenu od několika tisíc korun až po více než milion korun, takže si vybere asi každý.

Pořadatel aukce zajišťuje posouzení technického stavu vozu nezávislým znalcem a prověření historie a původu vozidla od společnosti Cebia. Nabízená vozidla si mají účastníci e-aukce možnost prohlédnout před konáním e-aukce. 

Jedním z významných provozovatelů e-aukcí je společnost Car Aukce, která působí na trhu aukčního prodeje vozidel již 19 let a prodali již 46 000+ vozidel. Zdarma u nich můžete prodat svůj vůz nebo si naopak vybrat z běžících aukcí, kde je vždy v nabídce 50 až 100 vozů. „Naše společnost nemá důvod zatajovat původ vozu, zkreslovat skutečné stáří nebo stav automobilu. Naopak se snažíme o maximální transparentnost tohoto obchodu,“ říká Robert Podešva z Car Aukce, spol. s r.o.. „Každý automobil je prověřen a prodáván se zárukou původu. Aktuální technický stav vozu při prodeji je objektivně zhodnocen, a tak by potenciální zákazníky neměla potkat žádná nepříjemná překvapení.,“ doplňuje.