Milostivé léto končí již 28. ledna 2022. Pokud jste zatíženi exekucí u některé ze zapojených institucí, máte poslední šanci zažádat o odpuštění exekučních poplatků, sankcí a úroků. 

Co je Milostivé léto? 

Milostivé léto je unikátní akce vyhlášená státem, která dlužníkům umožňuje odpuštění exekučních poplatků, úroků a sankcí, které často výrazně navyšují původní dluh a znesnadňují tím jeho řádné splacení. 

Pokud dlužník o odpuštění zažádá, stačí aby zaplatil původní dluh (jistinu) a jednorázový poplatek ve výši 908 Kč. Jak o odpuštění zažádat naleznete v našem předchozím článku o Milostivém létu.

Jakých dluhů se akce týká? 

Akce se týká dluhů u státních institucí, některých zdravotních pojišťoven a například i České kanceláře pojistitelů. Podmínkou je, aby byl dluh vymáhán exekucí. Seznam zapojených institucí naleznete zde

Pokud chcete Milostivé léto využít, rozhodně neotálejte. Akce se již nemusí opakovat a na podání žádosti je posledních pár dní. 

Exekuce pravidelně kontrolujte

Milostivé léto se bohužel týká jen státních a několika dalších zapojených institucí. Exekuce dluhů u komerčních společností zůstávají beze změny a dluhy je možné splatit pouze včetně všech nákladů na exekuci a úroků. 

Zda jste vy nebo kdokoliv jiný zatížen exekucí, zjistíte snadno a rychle na webu exekuce.cebia.cz, který umožňuje nahlížet do Centrální evidence exekucí (CEE).