Zákazník potřeboval rodinné auto, protože se mu právě měla rozrůst rodina a vzhledem k pověstné spolehlivosti značky Toyota si vybral její MPV model Verso. V jednom bazaru měl štěstí, tedy alespoň na první pohled to tak vypadalo, protože našel krásné Verso, které na fotografiích vypadalo jako nové a to jak zvenku, tak i v interiéru. Neodradilo jej ani to, že bazar neměl úplně lichotivé recenze, přece tak krásné auto nemůže mít žádný problém.

V inzerátu byl uveden VIN kód a zákazník, když probíral nákup auta s kolegy v práci, dostal tip, aby vyzkoušel naše prověření, ještě než se pojede na auto podívat. Naštěstí pro něj to udělal, protože bazar byl vzdálen přes 300 km na západě naší republiky.

To co viděl po zobrazení výpisu našeho prověření, mu ovšem vyrazilo dech. Nádherné auto z fotek v inzerci, pro které se už téměř chystal vydat, bylo před rokem poškozeno požárem. Jak je vidět z fotek poškození, zasažen byl především motorový prostor a jeho okolí, včetně přístrojové desky v interiéru.

Pro auto samozřejmě nejel a to si pak pobylo v inzerci ještě několik měsíců, než jej někdo zakoupil. Bohužel auto po takto rozsáhlém požáru může vykazovat problémy v souvislosti s případnou nekvalitně provedenou opravou i po několika měsících či letech od opravy. Proto vždy historii auta prověřujte před nákupem.

koláž shořelá toyota

Co dělat, abyste se vyhnuli takovým problematickým autům?

Je to celkem jednoduché – snažte se auto prověřit ještě předtím, než se na auto pojedete podívat. Využijte naši online službu AUTOTRACER na www.cebia.cz, která je dostupná online 24 hodin denně z pohodlí domova. Na základě informací z našeho online prověření získáte první přehled o vybraném vozidle. Další informace se pokuste získat na internetu a připravte si dotazy na prodejce auta ještě předtím, než se na něj pojedete podívat. Na prohlídku auta si sebou vezměte odborníka - kamaráda nebo využijte některou z firem, které se kontrolou aut zabývají – na internetu je určitě najdete i s recenzemi. Věřte nám, vyplatí se to.

Společnost Cebia dlouhodobě pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel. Pro motoristy nabízí především komplexní online službu AUTOTRACER, která umožňuje rychlé prověření historie ojetých aut. Kromě online prověření nabízí dále řadu dalších služeb pro prověřování původu, originality a identifikaci vozidel. Informace o našich službách naleznete na www.cebia.cz.

Máte dotazy k naší službě AUTOTRACER? Napište nám na cebia@cebia.cz.