Zdražovat by přitom měly vozy jak s benzínovým, tak dieselovým motorem. Podle dat z trhu skončilo také období převisu nabídky nad poptávkou u naftových ojetin. Výroba nových vozů se kvůli novým legislativním požadavkům prodražuje, což má vliv i na koncovou cenu pro zákazníky. Kvůli vyšším pořizovacím nákladům na nový či novější vůz si lidé ponechávají svůj stávající vůz déle, což v důsledku vede ke snížení nabídky ojetých vozů. Nyní je tak ideální příležitost koupit si ojetý vůz za rozumnou cenu a v široké nabídce.

 „Někteří partneři dokonce sestavují pořadníky na vozy, které jsou ještě v operativním leasingu a brzy se v programu budou nabízet. Důvodem může být i omezení některých motorizací v budoucnu, díky novým emisním normám u nových modelů,“ říká Pavel Kašpar z certifikovaného programu Škoda Plus a dodává, že meziročně zaznamenávají o třetinu vyšší zájem o zánovní vozy v naftových i benzínových motorizacích, největší zájem je přitom o modely Octavia 1.6 TDI a 2.0 TDI, v benzínovém provedení je poptávka po motorech 1.4 TSI a 1.4 G-TEC. U modelu Superb je to taktéž dieselové provedení v emisní normě EU6.

Pokud si chcete koupit zánovní či mladou ojetinu, hledejte ji nejlépe v certifikovaných programech výrobců a importérů vozidel. Certifikovaný program je program, jehož členem se může stát pouze autorizovaný prodejce splňující kvalitativní požadavky pro certifikaci. Program je zaštítěný výrobcem či importérem a je spojený s poskytnutím záruky na vybraný segment ojetých vozů. Největším certifikovaným programem s největším výběrem vozů je Škoda Plus, která na webu www.skodaplus.cz nabízí aktuálně více než 6 tisíc ojetých aut všech značek. Vybrat si můžete z velké nabídky vozů s osvědčením od Cebia – tzv. Cebia REPORTem, jehož součástí je kontrola stavu tachometru, kontrola, zda nebylo auto odcizeno, zda není zatížené leasingem či úvěrem, zda uvedené VIN odpovídá deklarovanému modelu a značce, a zda odpovídá rok výroby. V rámci programu Škoda Plus si můžete pořídit i dovezené auto s jasným původem, například z mezinárodních aukcí od renomovaných leasingových společností. Další výhodou programu Škoda Plus je servisní databáze, kdy je možné k vozům značky Škoda vysledovat jejich servisní historii, a to i v případě, že vůz jezdil jako nový například ve Francii či Belgii.

Pokud si v rámci programu Škoda Plus koupíte auto, váš stávající vůz od vás odkoupí za reálnou výkupní cenu stanovenou za použití moderního oceňovacího softwaru. Pokud k nim přivezete svůj stávající vůz na protiúčet a pro koupi zánovního využijete značkové financování, kromě výkupní ceny dostanete dalších 10 000 Kč jako bonus.