Dnes lze pomocí VIN kódu prověřit velké procento ojetých vozidel z Itálie. Díky kontrole VIN kódu můžete u vozidel z Itálie prověřit: 

Uvedené informace lze získat v největší databázi záznamů ojetých vozidel v Evropě, kterou provozuje česká společnost Cebia

Upozornění: Množství dohledatelných informací se může u každého vozidla lišit. 

Prověřit VIN >

Kontrola VIN kódu na Cebia.com

Kontrolu VIN kódu vozidel z Itálie provedete jednoduše on-line na webu Cebia.com. Po zadání VIN kódu se dozvíte, jaké všechny informace o historii vozidla lze zkontrolovat.

Jaká vozidla z Itálie lze prověřit? 

Prověřit historii lze u všech vozidel s VIN kódem (což jsou všechna vozidla schválená pro provoz). Lze tak prověřit vozidla všech kategorií:

  • Osobní automobily
  • Nákladní a užitkové automobily
  • Motocykly, tříkolky, čtyřkolky
  • Autobusy
  • Obytné vozy
  • Návěsy, přívěsy, cisterny

Ukázka výsledku prověření italského VIN

Co všechno lze z VIN italského vozidla zjistit, dobře ilustruje Audi Q8, které si prověřil jeden z našich zákazníků.

Záznamy o stáří a původu vozu

Součástí prověření je datum výroby a často také záznamy tachometru z dané země. V případě prověřovaného Audi je tedy vidět, že vůz byl vyroben v roce 2018 a poté přihlášen v Itálii. 

audi-q8-prihlaseni-italie

Historie najetých kilometrů

Databáze Cebia většinou obsahuje i záznamy najetých kilometrů. Přičemž tyto záznamy mohou pocházet z celé Evropy - včetně Itálie, Německa, Polska, ČR a dalších zemí. 

audi-q8-graf-kmaudi-q8-najete-km

Kontrola poškození

Pro mnohé motoristy je vůbec nejdůležitější část prověření Kontrola poškození. Pokud byl vůz v Itálii poškozen a tato škoda byla likvidována pojišťovnou, je pravděpodobné, že se toto poškození v prověření Cebia objeví.

audi-q8-totalni-skoda

Historie z celé Evropy

Prověřované Audi Q8 má vskutku pestrou historii. Po totální havárii v Itálii vozidlo někdo dovezl do ČR, kde však bylo záhy odcizeno. Následně bylo ještě nějakou chvíli v Rumunsku a pak nadobro zmizelo - zřejmě mimo Evropskou unii. Všechny tyto údaje se zákazník dozvěděl v rámci prověření vozidla. audi-q8-historie-z-cele-evropy

Kontrola odcizení, Kontrola taxi a další kategorie

Prověření historie vozidla Cebia obsahuje mnoho dalších užitečných informací. Kromě kontroly odcizení a kontroly taxi lze také zjistit, zda se vozidla netýkají svolávací akce, či jakou má vybavu a technické údaje.

audi-q8-odcizeni

Prověřit VIN kód >

Co je to VIN kód

VIN (vehicle identification number) je unikátní výrobní číslo každého vozidla. Někdy se uvádí též pod názvem číslo karoserie. VIN kód obsahuje 17 znaků s výjimkou písmen Q,I a O, která by se dala lehce zaměnit s čísly 9, 1 a 0.

VIN naleznete na několika místech přímo na vozidle, díle také v technickém průkazu, servisní knížce či v dokladech o pojištění. Více o tom, kde hledat VIN kód, naleznete v samostatném článku.

Slovenská verze článku: Kontrola VIN Taliansko