1. Kawasaki Ninja H2R

Za nejrychlejší sériově vyráběný motocykl současnosti je považovaná Kawasaki Ninja H2R. Jezdec Kenan Sofuoglu na ní v roce 2016 překonal rychlost 400 km/h na mostu Osmana Gaziho v Turecku. 

Ninja H2R je čistě okruhová motorka bez homologace pro provoz na silnici. Tento brutální stroj s kompresorem přeplňovaným motorem o výkonu 310 koní může být i váš. Český dovozce si za něj účtuje 1,5 milionu korun.Ninja_H2R

2. Lightning LS-218

Americká motorka LS-218 sází místo benzínu na energii ze zásuvky. Tohle elektrické monstrum pokořilo rychlost 218 mil v hodině - tedy 350 km/h. Motor má výkon 200 koní a točivý moment 228 Nm. Na jedno nabytí by pak motorka měla ujet vzdálenost zhruba 160 km. 

V Čechách byl Lightning chvíli nabízen na jednom e-shopu s elektronikou, z nabídky však již zmizel. V Americe je prodáván za necelých 39 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 915 tisíc korun).Lightning

3. Ducati Panigale V4 R

Italská šílenost Ducati Panigale V4 R sice není určena na běžné silnice, s ohledem na její maximální rychlost 320 km/h je to ale možná dobře. Pokud ale o podobné rychlosti sníte i na běžných silnicích, můžete si koupit model Panigale V4 S, u kterého je rychlost elektronicky omezena na 299 km/h.

Zároveň i ušetříte, protože okruhová verze R je s cenovkou okolo 1 milionu korun zhruba o 250 tisíc dražší, než její silniční sestřička. Panigale_V4_R

Vybíráte motorku? Prověřte si její historii!

Prověření historie je u ojeté motorky stejně důležité jako u automobilu. Každoročně se do Česka dováží velké množství havarovaných motorek ze zahraničí. Špatně opravená motorka může mít výrazně horší jízdní vlastnosti, které mohou způsobit vážnou nehodu. 

Nejen poškození lze zkontrolovat v největší databázi záznamů ojetých motocyklů v Evropě na webu Cebia.com. Prověřením historie motocyklu můžete ušetřit peníze i zdraví. 

Slovenská verze článku: Najrýchlejší motocykel na svete - Viete, ktorý to je?