Škoda Octavia 1. generace je právem velmi oblíbenou ojetinou a to především díky své spolehlivosti. Pomyslným svatým grálem jsou pak kousky s motorem 1.9 TDI, které obvykle najedou půl milionu kilometrů bez větších problémů. 

1.7 milionu kilometrů

V české inzerci se aktuálně nabízí Octavia s udávaným nájezdem 1,7 milionu kilometrů, což je opravdu úctyhodné číslo. Zajímavé navíc je, že auto nemá motor 1,9 TDI, ale benzínovou 1.6 MPI upravenou na provoz na LPG. 

Nikoho asi nepřekvapí, že vůz sloužil jako TAXI a to v Kyjově. A podle popisu prodejce v inzerátu toho má za sebou opravdu mnoho:

Kyjov - popis

Stav odpovídá stáří 

Popis prodejce vypovídá sám za sebe. I z fotek vozidla je pak zřejmé, že si auto užilo dost.

K1 (1)

K2

K4

Má skutečně najeto tolik? 

Prodejce je naštěstí poctivý a do inzerátu uvedl i VIN vozu, takže jsme si ihned prověřili jeho historii. Výsledek prověření pak udávané kilometry nepřímo potvrdil. Jeden milionů kilometrů měl totiž vůz na tachometru již v roce 2016. Záznamy se od té doby zastavili na 999 999 km, protože více kilometrů počítadlo nedokáže zobrazit.

Kyjov - tacho

Prověření také potvrdilo, že vůz sloužil jako TAXI.

Kyjov - taxi

Chcete ho? Stačí vám 5 tisíc korun

Pokud byste náhodou zatoužili po tomto rekordmanovi, bude vám na nákup stačit jen 5 tisíc korun. V případě, že hledáte vůz s trochu menší porcí kilometrů, nezapomeňte si prověřit jeho historii na Cebia.com

Zdroj fotografií: www.sauto.cz